دستور تهیه ترشی توت فرنگی

0 1,660

همانند مربای توت فرنگی که برای خیلی ها خوشمزه ترین نوع مرباست، ترشی توتفرنگی نیز میتواند مزه ای شگفت انگیز را برای شما به ارمغان بیاورد. اولین قانون استفاده از توت فرنگی این است که آن را به طور تازه میل کنید. اگر عاشق ترشیجات باشید می توانید توت فرنگی های خود را خوب بشویید و از آن ترشی درست کنید و در فصل های دیگر از طعم آن لذت ببرید.

زمانی که ازتوت فرنگی برای تهیه مربا، سس ، کمپوت ، بستنی یا دسر استفاده می کنید می توانید طعم شیرین آن را همیشه همراه خود داشته باشید. اما همانطور که گفتیم برخی از افراد عاشق مواد ترش هستند.

ترشی توت فرنگی

خوشبختانه دستور تهیه ترشی ازتوت فرنگی بسیار ساده و اسان است. کافیست شکر طبیعی و یک و یک دوم پیمانه از سرکه محبوب خود را با هم ترکیب کنید.

+همچنین بخوانید : کیک ژله توتفرنگی

یک چهارم پیمانه شکر، دو سوم پیمانه آب و دوقاشق غذاخوری نمک بدان بیفزایید. اجازه دهید روی اجاق بجوشد و سپس توتفرنگی ها را به آن اضافه کنید.

اگر دوست داشتید می توانیدتوت فرنگی ها را برش دهید اما اینکار لزومی ندارد. آن ها را در ظروف تمیز مربا بریزید و مایع موجود را روی توت فرنگی قرار دهید. شما می توانید این ترکیب را برای یک هفته نگه دارید.

توتفرنگی های ترشی شده طعم بسیار خوبی دارند. می توانید از این توتفرنگی ها در تهیه سالاد و ساندویچ استفاده کنید و کمی پنیر و کراکر را در دستور غذایی خود بگنجانید.

زمانی که مایع به دست آمده را به تنهایی فریز می کنید می توانید از آن یک نوشیدنی خوب تهیه کنید. کمی برگ نعناع، کمی یخ و کمی آب توتفرنگی به ظرف اضافه کنید و آب را بدان بیفزایید. اگر این توت فرنگی ها منجمد شده اند می توانید به عنوان تکه یخ از آن استفاده کنید و بعد از ذوب شدن آن را بنوشید.

+همچنین بخوانید : طرزتهیه لیمونادتوت فرنگی و هندوانه

همچنین می توانید از این ترکیب برای تهیه اسموتی استفاده کنید و با کره بادام زمینی ، موز و سایر موارد میل نمایید. مجبور نیستید برای نگه داشتن توت فرنگی آن را تبدیل به ترشی کنید. شما می توانید آن ها را همانگونه که خریده اید بشویید و در فریزر بگذارید.

 

خواص توتفرنگی

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.