۱۰ میوه با فیبر بالا

0 96

مزایای فیبر تقریبا بی‌پایان است از کاهش سطح کلسترول و سلامت قند خون تا کنترل وزن و سلامت دستگاه گوارش.

پزشکان توصیه می‌کنند مصرف روزانه‌ ۲۵ گرم فیبر برای خانم‌هایی با سن زیر ۵۰ سال و ۳۸ گرم فیبر برای مردان لازم است و مقدار آن بعد از ۵۰ سالگی کاهش پیدا می‌کند. به هرحال به طور متوسط هر فرد باید حدود ۱۵ گرم فیبر در روز استفاده کند. در حالی که همه‌ کارشناسان به اتفاق معتقدند که مصرف فیبر برای داشتن یک زندگی سالم ضروری است اما سوال اساسی که پیش می‌آید این است که بهترین راه برای تامین فیبر مورد نیاز بدن از چه طریقی است؟ برخلاف باور همگان دانه‌های سنتی منبع مناسبی برای فیبر نیستند و بعضی از گیاهان و میوه‌ها دارای مقدار بیشتری فیبر نسبت به آنها هستند. نگاهی می‌کنیم به ۱۰ میوه با فیبر بالا.

لیست ۱۰ میوه با فیبر بالا

۱.    تمشک
تمشک نیازی به معرفی و مقدمه ندارد. تمشک سرشار از مواد مغذی است مانند مقدار زیاد آنتی اکسیدان و ویتامین‌ها و دارای مقدار زیادی فیبر است. هر بسته‌ صد گرمی از این میوه‌ی کوچک شامل ۶/۵ گرم فیبر است.

۲.    انبه
هر انبه تقریبا دارای ۵/۴ گرم فیبر است. این میوه‌ عجیب و غریب یکی از میوه‌هایی است که دارای فیبر زیادی است. به عنوان یک قاعده‌ی کلی می‌توان گفت میوه‌های رنگارنگ و عجیب دارای مقدار زیادی فیبر هستند.

۳.    گلابی
از گلابی در تهیه‌ دسرها، کوکتل‌ها و غذاهای فصلی استفاده می‌شود. هر عدد گلابی دارای ۵/۵ گرم فیبر است این تنها دلیلی است که آنها در بالای لیست مواد غذایی قرار دارند.

۴.    شاه توت
شاه توت بسیار شبیه به تمشک‌ها هستند و دارای مقادیر زیادی مواد مغذی به علاوه‌ی فیبر هستند. نصف فنجان شاه توت دارای ۳/۸ گرم فیبر است.

۵.    انار
ما به این پی بردیم که انار برای هر چیزی خوب است و از داشتن فیبر نیز مستثنی نیست. در هر انار به طور طبیعی ۱۱ گرم فیبر وجود دارد.

۶.    سیب
سیب یک منبع عالی برای فیبر است و هر عدد سیب حاوی ۴/۴ گرم فیبر است. اما حتما باید آن را با پوست بخورید زیرا بیشتر مقدار فیبر موجود در سیب در پوست آن است.

۷.    خرمالو
به علت کم بودن خرمالو این میوه به غذای خدایان معروف است و بهترین راه برای جذب فیبر است. خرمالو در بین میوه‌هایی با بیشترین مقدار فیبر قرار دارد. هر خرمالو دارای ۶ گرم فیبر است.

۸.    انجیر
یکی دیگر از ستاره‌های مواد مغذی انجیر است. در هر ۱۰۰ گرم انجیر ۲/۹ گرم فیبر وجود دارد. این به این معنی است که حتی اگر یک انجیر بزرگ بخورید ۱۰ درصد از فیبر مورد نیاز روزانه‌تان را تامین کرده‌اید.

۹.    گواوا
هر عدد گواوا دارای ۳ گرم فیبر است. گواوا علاوه بر اینکه در کنار صبحانه ایده‌آل است از آن در دسرها نیز استفاده می‌کنند. به عنوان یک منبع خوب فیبر ارزش اضافه شدن به لیست میوه‌های گرمسیری‌تان را دارد.

۱۰.    توت فرنگی
توت فرنگی نیز از خانواده‌ی تمشک و شاه توت است. هر ۱۰۰ گرم از این میوه دارای ۲ گرم فیبر است و به همین دلیل است که توت فرنگی نیز به این لیست اضافه شده است.

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.