شیرینی ناپلئونی

0 87

ما ایرانی ها خیلی شیرینی مصرف می کنیم و علاقه داریم در مهمانی های خود حتما شیرینی از مهمان پذیرایی شود. یکی از محبوب ترین شیرینی ها در میان مردم ما شیرینی ناپلئونی است. امروز این شیرینی را خودتان در خانه تهیه کنید.
شیرینی ناپلئونی:

درست کردن محبوب ترین شیرنی ایرانی در خانه و به صورت خانگی بسیار جذاب است. اگر شما هم از علاقه مندان شیرینی ناپلئونی هستید می توانید این شیرینی خوشمزه را در خانه تهیه کنید و اینبار مهمان های خود و اعضای خانواده تان را غافلگیر کنید. با نیک صالحی همراه باشید تا طرز تهیه آن را ببینید.
آموزش تهیه شیرینی ناپلئونی

مواد لازم :

خمیر ورقه شده یا خمیر هزار برگ یک عدد

خامه ۴۰۰ گرم

خاکه قند ۵ قاشق سوپخوری

سفیده تخم مرغ ۴ عدد
طرز تهیه شیرینی ناپلئونی :

خمیر ورقه شده را به قطر ۱ سانتیمتر و به فرم مستطیل باز کنید و در سینی مخصوص فر قرار دهید. فر را با درجه حرارت ۴۵۰ درجه فارنهایت به مدت یک ربع گرم کنید و سپس سینی را روی اولین پنجره فر از طرف پائین، به مدت نیم ساعت قرار دهید تا خمیر کاملا برشته و ورقه شود. سینی را از فر در آورده و بگذارید کاملا سرد شود. بعد ۴۰۰ گرم خامه را با ۵ قاشق سوپخوری خاکه قند بزنید تا فرم بگیرد. ۴ عدد سفیده تخم مرغ را آنقدر هم بزنید(با همزن یا چنگال) تا کاملا سفید شده و وقتی ظرف را برمی گردانید نریزد.
سپس سفیده را با خامه مخلوط کنید. خمیر برشته (نان) را که ورقه ورقه شده و به راحتی از هم جدا می شوند، از قطر دو نیم کنید و لای هر ورقه مقداری خامه بمالید و ورقه دیگر را روی آن قرار دهید و با دست کمی روی نان ها را فشار دهید.

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.