راهنمای انتخاب گل آپارتمانی با برگ های قرمز

0 526

گل آپارتمانی با برگ های قرمز را در هر فضایی از آپارتمان که قرار دهید، عنصری از زندگی را اضافه می کنند. فرقی نمی کند اتاق نشیمن باشد یا بالکن. آنها می توانند با دکوراسیون ترکیب شوند و همواره حضور شادشان را همه احساس می کنند.

برگ های یک گل می تواند در انواع مختلف و رنگ های نفس گیر وجود داشته باشد، اما در اینجا قصد داریم در مورد گل آپارتمانی با برگ های قرمز صحبت کنیم. با مطالعه این مطلب می توانید با نحوه انتخاب گل آپارتمانی با برگ قرمز و انواع مختلف آن آشنا شوید.

 

گل و گیاهان خانگی با برگ های قرمز می توانند در عین مقرون به صرفه بودن، رنگ و بویی از زیبایی و لطافت را به آن فضا اضافه کنند.

وقتی نوبت به تزئین اتاق شما به روشی پایدار و در عین حال شیک می رسد، گیاهان آپارتمانی با شاخ و برگ قرمز یکی از انتخاب های محبوب هستند.

اگر کسی هستید که روحیه تان به شدت با رنگ قرمز طنین انداز می شود، این گل نه تنها زیبایی اتاق شما را عالی می کند بلکه روز شما را نیز می سازد و آن را به یادماندنی می کند.

 

 

بهترین نوع گل آپارتمانی با برگ های قرمز کدام است؟

با استفاده از فهرست گیاهان آپارتمانی می‌توانید گیاهان جدیدی را به کلکسیون گیاهان منزلتان اضافه‌ کنید که شرایط مراقبت از آنها متناسب با دما و هوای خانه شماست.

1-  گل کریسمس (Poinsettia) با برگ های قرمز

این نوع گل یک قطعه تزئینی عالی برای آپارتمان ها است؛ قد آنها تا ۳۰ تا ۶۰ سانتی متر رشد می کند، و برای فضاهای داخلی مناسب است. این گیاهان با شاخ و برگ قرمز روشن خود فوراً روز شما را روشن کرده و فضایی را که اشغال می کنند تغییر می دهند. یک گل آپارتمانی با برگ های قرمز زیبا است که کمی به نگهداری منظم نیاز دارد.

برای نگهداری از گل Poinsettia باید آن را از مکان هایی با دمای زیر ℃۱۰، دور نگه داشتن زیرا گل آسیب می بیند. معمولا آنها در دماهای مختلف از ℃۱۸ تا ℃۲۰ ​​در طول روز و ℃ ۱۲-۱۸  در طول شب رشد می کنند.

آنها در مکانهایی با رطوبت نسبتاً بالا و نور فراوان زنده می مانند. همچنین در خاک ارگانیک، سست و استریل بهترین رشد را دارند. هنگام آبیاری گیاه اطمینان حاصل کنید که نه آب آن زیاد باشد و نه خیلی خشک شده باشد.

۲-  کالادیوم بیکالر (Angel Wings)

این گل به عنوان، فلش قرمز یا بال فرشته نیز شناخته می شود، به دلیل برگ های بزرگ، سبز زیتونی و قلبی شکل آن. جالبتر اینکه، آنها دارای رگ های قرمز عمیق و لکه های کوچک صورتی رنگ در سراسر برگ های خود هستند.

وقتی نوبت به جایگذاری آنها می رسد، این نوع گل آپارتمانی با برگ های قرمز در سایه جزئی تا کامل خوب عمل می کنند. می توانید آن را برای مدت زمان ۲ تا ۳ ساعت (ترجیحاً صبح) در زیر نور مستقیم آفتاب قرار دهید تا بهترین نتیجه را داشته باشد. پس از آن، آن را برای چند ساعت آینده در سایه نگه دارید

البته به خاطر داشته باشید که گیاه در هر زمان نباید کاملا خشک شود. سطح خاک را بررسی کنید تا ببینید آیا نیاز به آبیاری یا رطوبت بیشتر دارید. یک نوع خاک غنی، کمی اسیدی برای این گیاه بهترین نتیجه را دارد.

همچنین این نوع گل ترجیح می دهد که هوای کافی در اطراف آن باشد و هم خاک کمی رطوبت داشته باشد.

برای رشد این گیاهان ، دمای مناسب باید بالاتر از ℃ ۲۰ ​​باشد.

 

۳- گل آگلونما (Aglaonema)

گل آگلونما بدون شک آسان ترین گیاه برای رشد در محیط داخلی به خصوص آپارتمان ها است.آنها با برگ های طرح دار قرمز و سبز روشن، روی میز قهوه یا کنار پنجره اتاق خواب شما عالی به نظر می رسند.

این گیاهان در نور غیرمستقیم خورشید و دمای ℃ ۱۸ تا ۲۴ بهترین رشد را دارند. وقتی نوبت آبیاری این گیاه می رسد، اطمینان حاصل کنید که خاک مرطوب باقی می ماند، اما خیلی مرطوب نباید باشد. خاک همچنین باید کمی سست و غنی از نیتروژن باشد.

به طور کلی، این یک گل آپارتمانی با برگ های قرمز همه کاره است و در تمام مناطق آب و هوایی رشد می کند. اما آنها مطمئناً رطوبت هوا را دوست دارند، بنابراین گیاه خود را در اتاقی با رطوبت کمتر از ۵۰٪ قرار دهید و خوب از آن مراقبت کنید.

 

کاربردها

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.