دعا برای رفع حوادث و بیماری های واگیردار

0 464

دعا برای رفع حوادث و بیماری های واگیردار

دعایی مجرب جهت رفع حوادث و بلاهای واگیردار همچون ویروس کرونا

شما به دنبال این مطالب هستید:

مرحوم آیت الله سید احمد خوانساری میفرموند در دوران ما وبا فراگیر شد ک افراد زیادی فوت شدند و جنازه های زیادی در سطح شهر افتاده بود که کسی آن ها را هم جمع نمیکرد ولی تنها خانواده ما و بعضی از افرادی که “قل لن یصیبنا” را میخواندند از این بلا محفوظ ماندند لذا به تمام دوستان و محبین اهل بیت علیهم السلام خواندن “قل لن یصیبنا” را تاکید میکنیم

بسم الله الرحمن الرحیم

قُل لَن یُصَیبَنا اِلّا ماکَتَبَ الله لنا هو مولیَنا و عَلَی اللهِ فَلیَتَوَّکَّلِ المومِنونَ و اِن یَمسَسکَ اللهُ بِضُرِِِّ فلاکاشِفَ لَهُ اِلّا هُوَ وَ اِن یُرِدَکَ بِخَیرِِ فلا رآدَّ لِفَضلِهِ نصیب بِهِ من یشآءُ مِن عبادِهِ وَ هُوَ الغَفورالرحیم و ما من دآبَّهِِ فی الارضِ اِلّا عَلَی اللهِ رزقها وَ یَعلَمُ مستَقَرَّها و مُستَودَعَها کلُُ فی کتابِِ مبین و کَاَیِّن مِن دآبَّهِِ لا تَحمِل رِزقَها اللهُ یَرزُقُها و اِیّاکم و هُوَ السَّمیع العَلیم ما یَفتَحِ اللهُ لِلنّاسِ مِن رحمهِِ فَلا مُمسِکَ لَها و ما یُمسِک فلا مُرسِلَ لَهُ مِن بَعدِهِ و هوَ العَزیزُالحکیمُ قل اَفَرَاَیتُم ما تَدعونَ من دونِ اللهِ ان ارادَ نِیَ اللهُ بِضُرِِ هل هُنَّ کاشِفاتُ ضرِهِ اَو ارادَ نی بِرَحمهِِ هَل هُنَّ ممسِکاتُ رَحمَتِهِ قُل حَسبِیَ اللهُ عَلَیهِ یَتَوَکَّلُ المُتَوَکِّلونَ حَسبِیَ اللهُ لا الهَ اِلّا هُوَ عَلیَهِ تَوَکَّلتُ و هُوَ رَبُّ العَرشِ العظیم

دعا، طلب و درخواست بندگان از خدا یا آنچه معبود می‌پندارند، برای رسیدن به خواسته‌هاست. در متون دینی، دعا به عنوان یکی از راه‌های ارتباط با خدا و برترین عبادت‌ها تأکید و با تعابیری مانند سلاح مؤمن و نور آسمان و زمین توصیف شده است.
برای دعا آداب و شرایطی از جمله خواندن خدا با اسماء الحسنی، طلب از پروردگار از سر بیم و امید و از روی تضرع و خشوع، شروع دعا با بسمله و حمد و صلوات، ذکر شده است. دعا به زمان و مکان خاصی محدود نشده ولی بعضی از زمان‌ها و برخی از مکان‌ها برای دعا کردن مناسب‌تر معرفی شده است.
استجابت دعا در آیات و روایات به رعایت شروطی از جمله همسویی دل و زبان، انقطاع از غیر خدا و دعا همراه با استغفار و عمل صالح مشروط شده است. علی رغم وعده استجابت دعا از سوی خدا، گاه دعای انسان‌ها به دلائلی مانند لقمه حرام، ترک امر به معروف و نهی از منکر و قطع رحم مستجاب نمی‌شود.
خداوند در قرآن دعاهایی از زبان پیامبران و بندگان صالح خود نقل کرده است که مفسران در مباحث کلامی به آنها استناد کرده‌اند. در جوامع حدیثی شیعه و سنی برای برخی ساعات روز و ماه‌های قمری دعاها و ذکرهای گوناگون قرآنی و غیرقرآنی نقل شده است که به آنها دعای مأثور گفته می‌شود؛ از جمله: دعای کمیل، دعای ندبه، دعای توسل، دعای عهد و دعای جوشن کبیر.

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.