اوقات فراغت خود را چگونه پر کنم، در حالی که در روستا نه کلاس آموزشی هست و نه تفریح؟ چگونه زندگیم را در دوران مجردی و متاهلی از حالت یکنواختی خارج کنم؟

پاسخگویان
0 7

5 دقیقه

با توجه به این که شما دختری ۱۹ ساله هستی یعنی دختری دم بخت که انشاء اللَّه در آینده نزدیک ازدواج خواهید کرد و دارای زندگی و شوهر خواهی شد، باید خود را آماده کنی آن چه را که زندگی به آن نیاز دارد بلد باشید.

زندگی وقتی شیرین و با نشاط و صمیمی است که طرفین همدیگر را درک کنند و آن چه را که باعث خوشحالی یا ناراحتی همسر است بدانند و فضایی برای ایجاد خوشیها و از بین بردن ناراحتیها بیافریند.

بنابر این باید چند آمادگی را در خود ایجاد کنی. مشغول شدن به امور آمدگی برای تشکیل زندگی، قمیت عمده اوقات فراغت شما را پر خواهد کرد.

آن چه که باید بدانید و خود را برای آن آماده نمایید:

گلهای گلخانه زندگی وقتی جوانه میزند و غنچههای آن باز و خندان میگردد که هر یک درصدد پیدا کردن راهی جهت جلب رضایت و خشنودی همسر و زدودن گرد و غبار خستگی و غم و ناراحیت از چهره وی باشد. هیچ خیر و سعادتی برای مرد بهتر و بالاتر از این نیست که همسری خوش اخلاق، آگاه به وظایف خانه داری آشپزی و شوهر داری داشته باشد و از هنرهایی که نیاز زندگی است مانند خیاطی، گلدوزی و انواع کارهای دستی و بافندگی، آگاهی لازم را داشته باشد.

بنابر این اوقات شبانه روز خویش را تقسیم کنید. قسمتی را به یادگیری نظری و عملی این گونه امور اختصاص بدهید.

قسمتی دیگر را به مطالعه کتابهای مفید و هم چنین اشعار شاعرانی چون مولوی، سعدی، حافظ و پروین اعتصامی مخصوص گردانید.

جوان پر انرژی است و نیاز به ورزش و نرمش دارد. جهت حفظ سلامتی تن و روان خویش قسمتی از اوقات را به انواع ورزش یا نرمشهای مناسب بپردازید مثلا طناب زدن ورزشی است که در شهر و روستا حتی بدون خرج و هزینه میتوان انجام داد.

بنابر این با تقسیم اوقات شبانه روز واختصاص دادن هر قسمتی را به یک از کارهای مورد نیاز مانند خواب، عبادت، تفریح و میهمانی، ورزش، مطالعه، انجام کارهایی که به عهده شما است، یا میتوانید خود را با آن سرگرم سازد، زندگی شما را از یکنواختی خارج میکند.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.