علل بیماری ( Prostatitis ) چیست ؟

پاسخگویان
0 7

4 دقیقه

بیماری که شما از آن نام برده اید، یکی از بیماری های شایع پروستات در افراد مجرد و جوان است که به آن پروستاتیت غیرمیکروبی مزمن ( Chronic Non Bacterial Prostatitis ) نیز می گویند.همان گونه که از نام بیماری مشخص است ، در این بیماری نوعی التهاب و تجمع برخی سلول های خونی در بافت پروستات دیده می شود که نسج غده پروستات رامحتقن و پرخون نموده و از آن جا که مجرای ادرار مردان یا Urerer از داخل غده پروستات می گذرد تحت فشار قرار گرفته و احساس سوزش به خصوص موقع احتلام ودفع منی و به صورت کمتر موقع دفع ادرار در این اشخاص از علایم عمده بیماری است.

علامت مشخص دیگری نمی توان در این بیماران یافت . علت بیماری ، ناشناخته است.

از نظر علایم آزمایشگاهی فقط افزایش تعداد گلبول های سفید WBCدر ترشحات پروستات که از طریق خاصی به دست می آید دیده می شود و هیچ گونه میکروبی رانمی توان از ترشحات فوق جدا کرد .تب و سایر علایم عفونت در این اشخاص وجودندارد.

معمولاً داروهای ضدمیکروبی یا Antibiotics بر روی بیماری موثر نیست. در برخی افراد نشستن در حمام آب گرم ( داخل وان یا لگن آب داغ ) که اصطلاحاً به آن Baths 2 Hot Sitمی گویند در تسکین بیماری موثر است.

بیماری خود به خود و گاه قبل یا بعد از ازدواج بهبود پیدا می کند .بیماری ارثی نیست و به هیچ وجه با ازدواج هم به فرزندان منتقل نمی شود .هیچ گونه عارضه ای هم برای شخص در درازمدت ندارد و به هیچ وجه جای نگرانی نیست .

گاه مسایل روحی وروانی در تشدید درد و احساس سوزش مجرای ادرار اثر دارد که با آرامش یافتن بیمار،تسکین حاصل می شود.;

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.