بعد از حضرت آدم و حوا.به چه صورت نسل بشر توسعه و گسترش یافته است ؟ هابیل و قابیل با چه کسانی ازدواج نمودند ؟

پاسخگویان
0 5

5 دقیقه

۱-اولاً خدایی که قادر است آدم و حوا را از خاک خلق کند امکان و توان دارد که همسرانی هم از خاک برای پسر و دختر آنها خلق کند . البته بعضی تفاسیرو روایات اقوالی است .
بثت منهما رجالاً کثیراً و نساء
از آن دو نفر خلق زیادی را در اطراف عالم ( از مرد و زن ) برانگیخت ( گسترش داد)
از آیه فهمیده می شود که نژاد بشر فقط از طریق آدم و حوا زیاد شد نه موجود دیگر ممکن اشکال ازدواج خواهر و برادری به ذهن شما برسد جواب اینکه بعضی از احکام و یا حرمت این مورد ممکن در آن زمان هنوز نرسیده چون بعضی احکام فرعی در شرایع و ادیان فرق می کند و یا دستوراتی قبلاً نبوده بعدها رسیده و اثر وضعی احکام و اثر مدارادستورات الهی است .
۲-ثانیاً فرزندان آدم با بازماندگانی از نسل های پیشین ازدواج کردند و روایاتی اولین انسان روی زمین را آدم نمی داند لکن موقع پیدایش آدم آنها در حال انقراض بوده اند بنابراین نوه های آدم و حوا دختر عمو و پسر عمو بودند و بعد ازدواج کردند .
۳کتاب جهت اطلاع بیشترمعرفی میگردد.
۱-تفسیر نمونه ج ۳
۲-پاسخ به پرسشهای دینی موسوی همدانی
۳-پاسخ و پرسشهای مذهبی آیه الله جعفر سبحانی
نکته :
این بحث را جدیداً زیاد بحث می کنند و لکن هیچ ثمره ای ندارد
ضمن اینکه از آیه نظر یه اول بیشتر تأثیر می شود .
۲روایت دیگر در این زمینه بیان شده است :
۱-اینکه خداوند برای قابیل زنی از طایفه جن فرستاد و برای هابیل زنی از ملائکه فرستاد که آنها با هم ازدواج کردند و فرزندان آنها هم که دختر عمو و پسر عمو بودند با هم ازدواج کردند و نسل آنها بدین صورت گسترش یافت .
روایت دیگر این است که در موقع بدنیا آمدن هابیل همراه او و خواهر دوقلو یی داشت و نیز قابیل هم به این صورت که این دختر ها به عقد پسرها در آمدند و در آنجا هنوز حرمت ازدواج خواهر و برادری مطرح نبوده اما این روایت از جهت مدرک و سند ضعیف است همان روایت اول بیشتر مورد قبول است .
نساء آیه ۱

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.