دردهایی كه نباید از آنها غفلت كرد!

0 32

6 دقیقه

آیا تا به حال این جملات را به خودتان گفته‌اید یك روز دیگر هم صبر می‌كنیم مطمئن هستم كه این درد برطرف خواهد شد.

پزشكان هشدار می‌دهند كه این جمله‌ها در واقع به شما خیانت می‌كنند چون هر گاه شاهد درد یا ناراحتی در بدن خود می‌شوید به احتمال زیاد زمان آن فرا رسیده كه درد خود را به عنوان یك نشانه جدی تلقی كنید و هرچه زودتر برای آن اقدام نمایید در غیر این صورت ممكن است عواقب جبران ناپذیری در انتظار شما باشد.
در این مقاله به چند نمونه از دردهای مهمی اشاره شده است كه در صورت بروز نباید از آنها غفلت كنید چون به احتمال زیاد به توجه و مراقبت‌های پزشكی نیاز خواهید داشت.

این دردها عبارتند از:

-‌ درد در قفسه سینه كه می‌تواند علامت هشدار حمله قلبی یا سایر مشكلات و ناراحتی‌های جدی قلبی و عروقی باشد.
دیگر عوامل احتمالی درد قفسه سینه شامل مشكلات گوارشی، نفخ، استرس، سرماخوردگی، تب و بدن درد هستند. همچنین اگر دردسینه با مشكلات دیگری مثل درد در گلو، آرواره، بالای سینه یا شانه سمت چپ همراه باشد حتما باید هرچه زودتر به یك متخصص قلب مراجعه شود چون اینها همه علائم حمله قلبی هستند.

– سردرد كه می‌تواند بی‌نهایت علت داشته باشد و اگر این دردها مداوم و پیوسته باشند ممكن است عامل جدی‌تری در بروز آنها نقش داشته باشند و فرد با خطر ابتلا به تومورهای مغزی یا خونریزی مغزی مواجه باشد. همچنین در صورت بروز سردردهای ناگهانی و شدید مراجعه به پزشك ضروری است.

– درد در ناحیه تحتانی كمر كه می‌تواند ناشی از عوامل گوناگون مثل استرس، مشاغل یدی سخت و زیاد یا مشكلات شكمی باشد.
شاید بسیاری از شما نمی‌دانید كه درد در بخش تحتانی كمر می‌تواند به دلیل آسیب‌دیدگی سرخرك اصلی آئورت و بروز مشكل در دیواره این رگ مهم باشد كه به حمله قلبی خاموش منجر می‌شود. بنابراین افراد مبتلا به فشارخون بالا، سیگاری‌ها، مبتلایان به دیابت و كسانی كه سابقه بروز مشكلات گردش خونی دارند نباید بروز درد در این قسمت از كمر را دست كم بگیرند و در مراجعه به پزشك سهل انگاری كنند.

– دردهای شكمی كه اگر شدید باشند نشانه آپاندیسیت هستند. البته این بدان معنی نیست كه هر بار به معده درد دچار شدید مضطرب و نگران شوید اما اگر تعداد دفعات این دردها زیاد شد می‌تواند ناشی از زخم معده، مسدودشدن روده‌ها یا مشكلات غده پانكراس باشد.

– احساس سوزش در پاها كه به گفته متخصصان انجمن دیابت آمریكا می‌تواند نشانه اولیه از آسیب‌دیدگی اعصاب محیطی باشد و در این صورت مراجعه به متخصص برای متوقف ساختن آن ضروری است.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.