خط بطلانی بر نقشه ها!

پاسخگویان
0 13

7 دقیقه

می خواستم درباره اهمیت و شاید دلیل اصلی شرکت ما در انتخابات بنویسم، دنبال مطلب مناسبی می گشتم که چشمم به بیانات رهبری افتاد که چند روز پیش ایراد شده بود:

««ما اطلاع داريم كه‌ اين دفعه هم رسانه‌هاى رسمى و شناخته شده‌ى دشمن از مدتى پيش دارند طراحى می كنند، برنامه‌ريزى می كنند، برنامه‌سازى می كنند، براى اينكه دل مردم را نسبت به انتخابات سرد كنند؛ شروع هم كرده‌اند، منتها برنامه‌ريزى‌شان خيلى وسيع‌تر از اين حرفها است؛ می خواهند مردم پاى صندوق نيايند؛ می خواهند مردم در اداره‌ى كشور و مديريت كشور سهيم نشوند؛ می خواهند مردم در صحنه نباشند؛ لذا تلاش می كنند. اگر حضور مردم نباشد، آنها به راحتى می توانند تهاجم خودشان را چندين برابر كنند. حضور مردم است كه به نظام اسلامى و به كشور عزيز ما مصونيت می بخشد. حضور مردم است كه عوامل قدرت و قوّت را در درون ما تقويت می كند: علم ما پيشرفت می كند، بصيرت ما پيشرفت می كند، سازوكارهاى مديريت ما پيشرفت می كند – همچنان كه در طول اين سالها پيشرفت كرده است – اين به خاطر حضور مردم است، به خاطر انگيزه‌هاى مردم است؛ می خواهند اين انگيزه‌ها نباشد، لذا سعى می کنند انتخابات را بى‌رونق كنند.»[1]

شرکت نکردن در انتخابات خواسته دشمن است تا به دنبال آن مردم را دلسرد کرده و از نظام ناامید کنند. پس باید اول دشمن را شناخت و بعد اهدافش و در مرحله بعد برای ناکامی اهداف او تلاش کرد در قرآن کریم یهودیان و مشرکان از سرسخت ترین دشمنان معرفی شدند آنجا که می فرماید: لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَداوَةً لِلَّذِينَ آمَنُوا الْيَهُودَ وَ الَّذِينَ أَشْرَكُوا.[مائده/ 82] «دشمن ترين مردم را نسبت به مردم مؤمن، يهوديان و مشركان و می یابی»، دشمنی آنان در حقیقت دشمنی با حق است، آنان نمی خواهند حق پایدار باشد بنابراین سعی می کنند طرفداران آن را کم کنند. و این کار را با ناامید کردن و دلسرد کردن آنان انجام می دهند.

در نظام مقدس اسلامی که دشمن اتحاد و یکپارچگی ملت را می بیند، تمام نیروی خود را در تفرقه و اختلافات داخلی صرف می کند. نباید فراموش کرد که هرگاه اتحاد باشد، هرگز دشمن راه نفوذی نخواهد یافت، در قرآن کریم آنجا که دعوت به سوى اتحاد می کند، می فرماید: وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا.[آل عمران/ 103].«و همگى به ريسمان الهى چنگ بزنيد، و از هم پراكنده نشويد»

ناگفته روشن است که تفرقه و اختلاف که نقطه مقابل اتحاد است، زمینه را برای نفوذ دشمن و رسیدن به اهداف شومش مهیا می کند، حضور پر شور مردم در انتخابات خط بطلانی است بر نقشه های دشمن و همانطور که رهبری عزیز فرمودند باعث حفظ و صیانت کشور خواهد شد. لازم به ذکر است که همانطور که حضور اهمیت دارد، اخلاق انتخاباتی نیز مهم است و باید مورد توجه همگان -اعم از کاندیداها و مردم- قرار گیرد.

 

پی نوشت:

[1] بيانات در ديدار دست اندركاران برگزارى انتخابات‌ ۱۳۹۲/۰۲/۱۶.  به نقل از سایت khamenei.ir.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.