کشف داروی جدیدی که کرونا ویروس را در مراحل اولیه نابود میکند

0 39

10 دقیقه

داروی آزمایشی می تواند مراحل اولیه COVID-19(ویروس کرونا) را در بافتهای انسانی مهندسی شده به طور قابل توجهی مسدود کند

به نقل از مدیکال اکسپرس در کشت سلولی که در مطالعه حاضر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است ، hrsACE2 بار کوراو ویروس را با فاکتور ۱۰۰۰-۵۰۰۰ مهار می کند

اعتبار: IMBA / Tibor Kulcsar

یک تیم بین المللی به سرپرستی محقق دانشگاه بریتیش کلمبیا ، دکتر جوزف پنینگر ، یک داروی آزمایشی را پیدا کرده است که به طور موثری درب سلولی که SARS-CoV-2 از آن استفاده می کند را برای آلوده کردن میزبان خود مسدود می کند.

این یافته ها ، که امروز در سلول منتشر شده است ، نوید بخش است که می تواند مانع از ابتلا به عفونت زودهنگام رمان عروق جدید شود که از تاریخ ۲ آوریل ، بیش از ۹۸۱۰۰۰ نفر را تحت تأثیر قرار داده و جان ۵۰،۰۰۰ نفر را در سرتاسر جهان گرفت.

این مطالعه بینشهای جدیدی در مورد جنبه های کلیدی SARS-CoV-2 ، ویروسی که باعث COVID-19 ، و اثر متقابل آن در سطح سلولی و همچنین چگونگی آلوده شدن ویروس به رگ های خونی و کلیه ها فراهم شده است.

پنینگر ، استاد دانشکده پزشکی UBC ، مدیر موسسه علوم زندگی و رئیس صندوق تحقیقاتی کانادا ۱۵۰ در زمینه ژنتیک عملکردی در این زمینه می گوید: ما امیدواریم که نتایج ما پیامدهایی در تولید داروی جدید برای درمان این بیماری همه گیر بی سابقه داشته باشد.

این اثر ناشی از همکاری شگفت انگیز بین محققان و شرکتهای دانشگاهی ، از جمله گروه گوارش دکتر رایان کندر در STEMCELL Technologies در ونکوور ، نوریا مونتسرات در اسپانیا ، دکتر. Haibo Zhang و Art Slutsky از تورنتو و به خصوص تیم زیست شناسی عفونی علی میرزیمی در سوئد است. ، که هفته هاست که بطور روزانه و بی شبانه روز کار خستگی ناپذیری را برای درک بهتر آسیب شناسی این بیماری و ارائه گزینه های درمانی موفقیت آمیز انجام داده اند.

ACE2- پروتئینی روی سطح غشای سلولی as اکنون در این شیوع به عنوان گیرنده اصلی گلایکوپروتئین سنبله SARS-CoV-2 در مرکز این مرحله است. در کار قبلی ، پنینگر و همکارانش در دانشگاه تورنتو و انستیتوی زیست شناسی مولکولی در وین ابتدا ACE2 را شناسایی کردند و دریافتند که در موجودات زنده ، ACE2 گیرنده اصلی SARS است ، بیماری تنفسی ویروسی که در سال ۲۰۰۳ به عنوان یک تهدید جهانی شناخته شده است. آزمایشگاه وی همچنین در ادامه پروتئین را به بیماریهای قلبی عروقی و نارسایی ریه پیوند زد.

در حالی که شیوع COVID-19 همچنان در سراسر جهان گسترش یافته است ، عدم وجود یک درمان ضد ویروسی بالینی اثبات شده یا درمانی که بطور ویژه هدف قرار گرفتن گیرنده مهم SARS-CoV-2 ACE2 در سطح مولکولی را هدف قرار دهد ، به معنای یک زرادخانه خالی برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی است که تلاش می کنند موارد شدید COVID-19 را درمان کند

مطالعه جدید ما شواهد مستقیم بسیار مورد نیاز را ارائه می دهد که یک داروی بنام APN01 (آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین محلول در انسان نوترکیب ۲ — hrsACE2) که در آزمایشات بالینی توسط شرکت بیوتکنولوژی اروپا Apeiron Biologics مورد آزمایش قرار می گیرد ، به عنوان یک ضد ویروس درمانی مفید است. برای COVID-19 ، “می گوید: دکتر آرت اسلوتسکی ، دانشمند مرکز تحقیقات کینان علوم زیست پزشکی بیمارستان سنت مایکل و استاد دانشگاه تورنتو که همکار این مطالعه است.

در کشت سلولی که در مطالعه حاضر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است ، hrsACE2 بار کوراو ویروس را با فاکتور ۱۰۰۰-۵۰۰۰ مهار می کند. محققان در ماکت های مهندسی رگ های خونی انسان و کلیه ها ، یعنی ارگانوئیدهای رشد یافته از سلولهای بنیادی انسان ، نشان دادند که ویروس می تواند مستقیماً در این بافتها آلوده و تکثیر شود. این اطلاعات مهمی در مورد پیشرفت این بیماری و این واقعیت است که موارد شدید COVID-19 با نارسایی چند عضو و شواهدی از آسیب قلبی عروقی وجود دارد. درجه بالینی hrsACE2 همچنین باعث کاهش عفونت SARS-CoV-2 در این بافت های انسانی مهندسی شده می شود.

پنینگر می افزاید: ویروس ایجاد COVID-19 یک خواهر و برادر نزدیک به اولین ویروس SARS است.کار قبلی ما به شناسایی سریع ACE2 به عنوان دروازه ورود برای SARS-CoV-2 کمک کرده است ، که بسیاری از بیماری را توضیح می دهد. اکنون می دانیم که یک فرم محلول ACE2 که ویروس را از بین می برد ، می تواند واقعاً منطقی باشد. درمانی که بطور مشخص دروازه ای را که ویروس باید برای ما ایجاد کند ، هدف قرار دهد ، برای این بیماری همه گیر وحشتناک است.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.