شناخت انواع پیاز و کاربردشان در آشپزی

0 23

4 دقیقه

شما به دنبال این مطالب هستید:

هر پیاز خاصیت، طعم، تندی و تیزی خاص خودش را دارد به همین دلیل هم کاربردش در آشپزی متفاوت هست.

پیاز زرد
معروف ترین عضو خانواده پیازهاست که پوست قهوه ای طلایی دارد و لایه های داخلی آن هم سفید یا سفید مایل به زرد هست. این نوع پیاز بوی تند و تیزی دارد و برای پخت و پز بهترین گزینه است.

پیاز شیرین
این پیاز در اصل آمریکایی هست. این نوع، شیرین، ترد و آبدار هست و کمی طعم تند دارد. به خاطر طعم شیرین و قندی که دارد برای درست کردن پیاز کاراملی عالی هست. همچنین پیازهای شیرین بزرگ یک انتخاب خیلی خوب برای درست کردن حلقه های پیازسوخاری محسوب میشوند.

پیاز قرمز

این نوع پیاز رنگ زیبای قرمز مایل به بنفش که مغز سفید رنگی دارد. به دلیل طعم ملایم و شیرینش مناسب برای مصرف به صورت خام است. پیاز قرمز نسبت به پیاز سفید و زرد، فلاونوئیدها و فیبر بیشتری دارد. به خاطر رنگ زیباش می توانید برای تزئین بشقاب غذا استفاده کنید.

برای کبابی کردن، سالاد و ساندویچ ها هم انتخاب خوبیست.
این پیاز هم در تمام فصول سال در بازار موجود است و جالبه بدانید که می توانید این پیاز ها را به مدت ۳ تا ۴ ماه در دمای خانه نگهداری کنید.

پیاز سفید

این پیاز پوستی کاملا سفید رنگ و طعمی ملایم و خنک دارد. فرق نوع سفید و زرد در این است که پیاز سفید، شیرین تر است و ماندگاری کمتری نسبت به پیاز زرد دارد. به طور کلی نوع سفید و قرمز بخاطر قند بیشتری که دارند نسبت به پیاز زرد عمر کوتاه تری دارند.

این پیاز را مانند پیاز قرمز بصورت خام خورد و یا حتی در سالادها و سوپ و تاس کباب از آنها استفاده کرد.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.