مادری کردن زنان مخرب رابطه همسران!!

0 39

18 دقیقه

آنچه باعث می شود مردان به افرادی تبدیل شوند که ارتباط برقرار کردن با آنها دشوار گردد، رفتارهایی است که از سوی زنان نسبت به مردان ارائه میشود؛ هر چند این رفتار آگاهانه یا ناآگاهانه صورت بگیرد.
البته باید تأکید کنم منظور این نیست که تمام تقصیرها از طرف زنان است و مردان هیچ گونه تقصیری در ایجاد مشکل ها ندارند؛ ولی اطمینان می دهم که پنجاه درصد مشکل، از روش نادرست زنان در برخورد با مردها به وجود می آید.
برخلاف انتظار رفتارهایی که به زنان تعلیم داده شد تا افرادی عاشق، با محبت و مهربان باشند، همان رفتارها باعث شد که زنان در ایجاد رابطه با مردان خود دچار مشکل شوند.
به هیچ وجه این رفتارها از سوی زنان، عمدی نیست. رفتارهایی که ریشه در آموزش مادران ، مادربزرگ ها و مادرِمادربزرگ ها دارد. این رفتارها در دنیای امروز جایی ندارند و تنها نتیجه آنها این است که از طرفی موجب بد رفتاری مردان نسبت به زنان می گردد و از طرف دیگر احساس ناخوشایندی به زنان میدهد یکی از مهترین اشتباهات زنان این است که با شوهران خود مانند یک بچه برخورد می کنند و نسبت به آنان رفتار مادرانه دارند

شیوه ی مادری کردن زنان در حق مردان

1_انجام دادن کارهایی را که خودشان می توانند انجام بدهند
به عنوان مثال:
تلاش برای پیدا کردن کلید مردان ، جمع کردن لباس آنان ، درست کردن کراوات آنها، مرتب نمودن موی آنها، انتخاب لباس قبل از رفتن به محل کار و بیرون آوردن لباس هنگام بازگشت به خانه.
2_برای این که از آنان حرف بیرون بکشیم از بازی های کلامی استفاده می کنیم؛ به عنوان نمونه با آنها این گونه صحبت می کنیم:
آیا گرسنه هستی؟ الان برای تو آش درست میکنم ، به طور حتم دوست داری، نه؟ پس ماهی درست می کنم، با دسر یا یک سوپ خوشمزه چطور هستی؟ جالب نیست؟ فهمیدم، الان خوردن یک ساندویچ گریل شده پنیر حسابی لذت دارد، باز هم دوست نداری؟
3. به طور معمول، مردها افرادی کم حافظه هستند که نیاز دارند کارهایشان را به آنان یادآوری کنیم؛ برای مثال:
فراموش نکنی هنگامی که به مقصد رسیدی، با من تماس بگیری. یادت باشد هنگام برگشت به خانه سوزی را از کلاس موسیقی بیاوری. یادت نرود آشغال را بیرون ببری. فراموش نکنی که از دکتر وقت بگیری؟
4_مانند برخورد با یک بچه، آنان را سرزنش می کنیم؛ مثال: چرا بدون ژاکت بیرون میروی؟ خوب میدانی هوای بیرون سرد است! چرا هرشب باید بگویم که قبل از خواب برق ها را خاموش کن نمی بینی قبض برق چقدر بالا آمده ای چرا تعجب می کنی که دل درد گرفتی؟ مثل این که فراموش کردی در هنگام پخش فوتبال سه عدد نوشابه با یک پیتزا خوردی؟
5_فکر می کنیم مردها بعضی از کارها را نمی توانند به درستی انجام دهند، بی آن کارها را خود به عهده می گیریم؛ مثال: به این دلیل همیشه خودم برای خوردن ناهار یا شام از رستوران وقت قبلی می گیرم که می دانم اگر آن را به شوهرم بسپارم یا در گرفتن وقت اشتباه می کند یا نمیتواند یک صندلی خوب برای نشستن انتخاب بکند. .
چون دفعه قبلی  لباس های نامناسبی برای بچه ها خریده بود، به طوری که نتوانستند با آن لباس ها به مدرسه بروند، این دفعه خودم برای بچه ها لباس میخرم. چند ماه پیش به او گفته بودم که یک هتل عالی در شهر شیکاگو برای ما بگیرد؛ ولی فراموش کرده بود. کاش خودم اقدام کرده بودم، چون با این اشتباه جین ، سه هفته در برنامه سفر ما تأخیر افتاد.
6_امر و نهی کردن مردان واصلاح اشتباه آنها برای مثال: عزیزم! زن و شوهری را که در تعطیلات با آنها رو به رو شدیم اهل وست ویرجینیا نبودند؛ بلکه در ویرجینیا زندگی می کردند یا به نظر من بهترین راه برای رهایی از ترافیک
خیابان گرد، انتخاب مسیر ۴۱ است یا اگر من پشت فرمان بودم سمت چپ را برای رانندگی انتخاب می کردم یا با مادرت تماس بگیر و بگو که بچه ها مريض هستند و نمی توانیم برای یکشنبه آینده پیش او برویم و یا اگرهمه حرف های تو را قبول کنم، این را قبول نمی کنم که هفته گذشته پیش مادر من رفته باشیم

مادری کردن زنان مخرب رابطه

اگر در ابتدا برای نامزد یا همسرتان مادری کنید با اثرات مثبت رو به رو میشوید اما باید بدانید این کار درمدت طولانی بر رابطه شما بامرد زندگی تان اثر نامطلوبی خواهد گذاشت از جمله اینکه:
1_شما مورد تنفر همسرتان قرارمیگیرید به حدی که علیه شما شورش میکند
بچه ها براساس یک نیاز روانی، برای این که به یک هویت مستقل دست پیدا کنند، به جدایی از مادران خود اقدام می کنند.
همین حالت برای شما نیز اتفاق خواهد افتاد؛ چون شما با مادری کردن برای همسرتان، زمینه انزجار و شورش او را آماده می سازید؛ اگرچه او به ادامه چنین رفتاری از سوی شما راضی است و شکایتی از رفتار شما ندارد؛ اما مطمئن باشید، روزی خواهد رسید که او را از خود متنفر، خواهید یافت. این حالت به هیچ عنوان تعجب آور نیست؛ زیرا هر پسر بچه ای دوست دارد، زمانی خانه را ترک کند و از مادر خود جدا شود.
زنی بود که از خیانت شوهر خود که رابطه نامشروعی با منشی خود داشت، حیرت زده بود. کارن این طور می گفت: شوهرم همیشه از زندگی راضی بود ولی خودم این وضعیت را به هم زدم اگرچه اوایل می گفت که مادرش با او رفتار خوبی نداشته است و دوست دارد من مراقب او باشم؛ ولی حالا با این وضعیت، از زندگی با من، احساس خفگی و زندانی شدن دارد. او به من می گوید: می خواهد آزاد باشد. در زندگی مشترک ۲۷ ساله، هیچ مشکلی با هم نداشتیم و او از زندگی راضی بود؛ ولی الان نمی فهمم، چرا این اتفاق افتاد؟! قبل از ملاقات بااو حدس هایی میزدم اما هنگامی که با او هم صحبت شدم حدس هایم به یقین تبدیل شد. از یک طرف برقراری رابطه با منشی خود را عوض کردن مادر خود با یک معشوق جوان می دانست. از طرف دیگر، او از کلمه هایی استفاده می کرد که یک پسر جوان با دغدغه ترک خانه از آن کلمه ها استفاده می کند؛ کلمه هایی مانند: به دام افتادن، احساس خفگی کردن، تشنه آزادی بودن.
فکر و تلاش این زن در ۲۷ سال زندگی مشترک، این بود که با مادری کردن، همسر خوبی برای شوهرش باشد؛ اما این تلاش و فکر او جز از دست دادن شوهرش، نتیجه ای نداشت،
2_رفتار شما با همسر یا نامزدتان به گونه ای است که گویا او فرد بی لیاقتی است. با این رفتار شما او به رفتار بچه گانه خود ادامه میدهد. او خود را فردی ناتوان درمانده و فاقد اعتماد به نفس می داند. این گونه تعامل باعث ایجاد خلل، در روابط زن و مرد می شود.
هرگاه دوستی و صمیمیت همسر یا نامزدتان نسبت به شما کم شد، توجه داشته باشید که او نسبت به خودش احساس خوبی ندارد.
بین حس توانمندی و حس عزت نفس در یک مرد، ارتباط تنگاتنگی وجود دارد. هر گاه یک مرد متوجه شود در انجام دادن کارهایش ناتوان است، ارتباط دوستانه او با همسر و حتی خودش به سختی انجام می گیرد. در صورتی که رفتار ما با مردان مادرانه باشد و نا توانی های آنها را تکرار کنیم، تأثیری منفی در دوست داشتن و عشق ورزیدن آنها گذاشته ایم.
3_مادری کردن برای مرد، باعث از بین رفتن شور، عشق و حرارتی که بین زن و مرد وجود دارد، خواهد شد
علتی که حرارت، نور و عشق و حال بین همسران را به نابودی می کشاند مادر بودن برای مرد است، علتی که بسیار سریع جواب می دهد.به میزان افزایش توجه مادرانه به مردان، اخلاق بچه گانه آنان نیز افزایش خواهد یافت. با توجه به این که هیچ مردی، حاضر نیست با مادر خود همبستر شود، برخورد مادرانه زنان باعث شده است که مردان، نسبت به زنان به طور کامل سرد شوند. رفتارهای مادر گونه مانند: لباس های مرد را مرتب کردن، کارهای او را یادآوری کردن و مانند پسران با او رفتار کردن؛سؤال من از این گونه زنان این است که یک مرد با ویژگی های یک بچه سه ساله چقدر می تواند برای آنان جذابیت رمانتیک داشته باشد؟
مردی که با دیدن او، یاد این جمله ها می افتید: امروز من جوراب های او را پیدا کردم، باز هم کلید خود را گم کرده بود، باز هم زنگ زدن به لوله کش به عهده ی من افتاد چون از یاد برده بود که زنگ بزند.
اگرچه در یک زندگی مشترک به مدت بیست سال، مشکلاتی از قبیل مشکلات خانوادگی، اقتصادی و… در بی حال شدن روابط همسران تأثیر دارند؛ اما آنها در صورتی که بین زن و مرد رابطه مادر و فرزندی نباشد، چندان خطری ندارند.

دکترباربارا دی آنجلیس/رازهایی درباره ی مردان

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.