آیا امام زمان ( علیه السلام ) می تواند در یک زمان در چند جای مختلف حضور یابد ؟ اگر به چطور ؟ و آیا وجه مشترکی بین او و بین خداوند وجود ندارد ؟

0 26

3 دقیقه

امام زمان ( علیه السلام ) دارای قدرتی است از جانب خدا که براساس آن می تواند به طور سریع در جاهای مختلف حضور یابد و این با توجّه ولایتی که امام از جانب خداوند بر جهان دارد چیزی نیست و این مطلب گذشته از اینکه امکان پذیر است برای افراد برگزیده ای حتّی غیر از امام زمان ( علیه السلام ) نیز تحقیق یافته که با طی الارض از جایی به محل دوردستی نقل مکان می کردند .
و اگر از طرف خداوند قدرت گسترده ای داشته باشد لازمه اش این نیست که نعوذباللَّه با خدا شریک شود زیرا امام هیچ چیز ندارد جز از ناحیه ی خدا و امام ذاتاً نیازمند و محتاج است و هر چه دارد از خداست گذشته از اینکه خداوند یک هستی مطلق و غیر محدود است و احاطه به همه زمانها و مکانها دارد و امام چنین نیست از این رو می گوئیم امام در مکانی حاضر می شود نه اینکه همواره حاضر است .
نکته ای که در این زمینه توجّه به آن لازم است این است که آن حضرت با وجود فقر ذاتی که یادآوری شد از ناحیه خداوند کمالات وجودی گسترده ای به او افاضه شده است که بر اساس آن به اذن خدا می تواند در آفرینش تصرّف کند و این که بتواند در دقائقی در چند نقطه دور دست در جهان حضور یابد در جنب قدرت وی چیزی نیست .

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.