سعید عسگر و بهزاد نبوی و محسن سازگارا چه کسانی هستند؟لطفاً در هر مورد کاملاً توضیح دهید؟

پاسخگویان
0 10

5 دقیقه

سعید عسگر: جوانی است که فعالیت های او در سالهای اخیر قدری مشکوک است، سردسته تعدادی جوان خودسر است که عامل ترور سعید حجاریان مشاور رئیس جمهور و عضو شورای سابق شهر تهران بوده و در انتخابات ریاست جمهوری عضو ستاد آقای خاتمی بوده است. البته با وجود اینکه دست به ترور سعید حجاریان زد سعید حجاریان از او شکایتی نکرد! مدتی در زندان بود،بعد از آزادی مجدداً به فعالیت های خودسرانه پرداخت و در جریان آشوبهای خرداد ماه در تهران به خوابگاه دانشجویان دانشگاه علامه حمله کردند و تعدادی از دانشجویان را مجروح نمودند که مجدداً دستگیر و به زندان افتاد. نکته قابل تأمل این که سعید حجاریان و محمدرضا خاتمی دبیر کل حزب مشارکت از دستگیری سعید عسگر ناراضی بوده اند.

بهزاد نبوی : نامبرده در دولت شهید رجائی وزیر مشاور درامور اجرائی بود و در جریان شهادت شهید رجائی و شهید باهنر بعلت نقش مشکوک او پرونده ای در دادگستری تشکیل شد که هنوز وضعیتش روشن نیست. مدتی وزیر صنایع سنگین بود و چند وقتی هم ممنوع الخروج گردید. از مسئولین اصلی و طراح برنامه های سازمان نیمه مخفی مجاهدین انقلاب اسلامی است، در سالهای اخیر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بوده و گرایش زیادی به آمریکا دارد و نقش مهمی در ایجاد بحران و هدایت گروههای افراطی در کشور داشته و دارد. مدتی هم بدلیل تخلفات شرکت نفتی پتروپارس پروندهاش در قوه قضائیه تحت رسیدگی بود که با حمایت دولت، رسیدگی به این پرونده بجایی نرسید.

محسن سازگارا : از اعضاء فعال نهضت آزادی بوده،در دوره اول انقلاب بعد از برکناری مهندس بازرگان در سمت های حکومتی باقی مانده از جمله معاون وزیر صنایع وقت (بهزاد نبوی)، در دوره توسعه اقتصادی آقای هاشمی به فعالیت های اقتصادی پرداخته تا در دوره اول آقای خاتمی در توسعه فرهنگی به فعالیت های فرهنگی پرداخته، شرکت جامعه متعلق به ایشان است و تمام

روزنامه ها و نشریات تعطیل شده در این شرکت چاپ می شود.

اخیراً که قصد خروج از کشور و ایجاد یک شبکه ماهواره ای ضد انقلاب را داشتند همراه با پسرش بازداشت شده و در بازداشت اعلام اعتصاب غذا(روزه سیاسی) نمودند. آخرین خبرها حاکی از این است که ایشان با قید وثیقه از بازداشت آزاد شده و در مصاحبه های خود اعلام کرده که در مدت بازداشت هیچ گونه شکنجه ای نشده است.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.