اپل چگونه می‌تواند Force Touch را بهبود دهد

0 93

بیش از چهار سال از معرفی تکنولوژی ۳D Touch می‌گذرد، اما اکثر کاربران درک درستی از آن ندارند و عملا برایشان کاربردی ندارد. اپل چگونه می‌تواند این مشکل را بهبود دهد؟

 

۳D Touch ناکارآمد است و تجربه‌ی کاربری آن فرسنگ‌ها با حالت مطلوب موردانتظار فاصله دارد!

اپل در سال ۲۰۱۴، ۳D Touch را به‌همراه نسخه‌ی جدیدی از تکنولوژی Peek and Pop معرفی کرد. اکنون چهار سال از آن زمان می‌گذرد، اما بخش زیادی از مردم همچنان نحوه‌ی کارکردن با ۳D Touch را به‌درستی نمی‌دانند. دلیل این اتفاق چیست؟ حتی افرادی که در زمینه‌ی تکنولوژی‌های نوین زبده هستند نیز به‌درستی نمی‌دانند که کدام دکمه‌ها قابلیت استفاده از ۳D Touch را دارند؛ با یک حساب سرانگشتی می‌توان متوجه شد که میزان اطلاع کاربران عادی از این تکنولوژی بسیار پایین است.

اگر تصمیم داشته باشیم که تمامی لینک‌ها را با رنگ و فرم متن عادی نمایش دهیم چه اتفاقی می‌افتد؟ پاسخ روشن است، مردم نمی‌توانند لینک‌ها را شناسایی و بر آن‌ها کلیک کنند. این دقیقا مشکل کاربران با ۳D Touch است؛ کاربران نمی‌توانند آن را شناسایی کنند. اگر مخاطب نتواند دکمه دارای این قابلیت را در مرحله‌ی اول شناسایی کند، طبعا از خدمات آن نیز بی‌بهره می‌ماند و عملا تبدیل به یک قابلیت بلااستفاده می‌گردد. به عکس پایین نگاه کنید، آیا می‌توانید دکمه‌های دارای قابلیت ۳D Touch را از بقیه تشخیص دهید؟

 

هیچ‌کدام از این دکمه‌ها قابلیت ۳D Touch را ندارند. پس چگونه باید متوجه شد که کدام دکمه این قابلیت را دارد و کدام ندارد؟ در شرایط فعلی تنها روش، کلیک‌ کردن بر روی تک‌تک دکمه‌ها و سپس به‌یادسپردن است. به‌عنوان مثال؛ برای دسترسی به Personal Hotspot و AirDrop باید دست خود را روی تب ۴ Button Control بگذارید و چندثانیه نگه دارید.

اکنون می‌دانیم که مشکل چیست و برای حل آن یک راه‌حل وجود دارد. به‌مانند کاری که سال‌ها قبل در وب انجام‌ شد و تفاوتی معنادار میان لینک و متن عادی ایجاد شد، می‌توان با ایجاد یک افکت گرافیکی دکمه‌هایی که قابلیت ۳D Touch دارند را از بقیه جدا کرد.

اضافه کردن یک خط در قسمت راست پایین دکمه‌های ۳D Touch و گذاشتن نام Force Decorators (الهام‌گرفته از فناوری فورس‌ تاچ) بر آن راه‌حل مناسبی برای حل اصلی‌ترین مشکل ۳D Touch است.

 

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.