چگونه فونت داخل تصویر را بیابیم؟

0 526

چگونه فونت داخل تصویر را بیابیم؟

یکی از ترفندهای پنهان فتوشاپ قابلیت تطابق فونت یا همان Match Font است. در نرم افزار آدوب فتوشاپ Adobe Photoshop CC شما به عنوان کاربر حرفه ای می توانید فونتی را که در هر متنی وجود دارد تشخیص داده و از آن برای خودتان استفاده کنید.

برای مثال تصویری برای شما ارسال شده است و شما از فونت آن خوشتان آمده است و می خواهید از آن فونت استفاده کنید در این حالت با راه کاری ویژه می توانید با ویژگی تطابق فونت این مهم را انجام دهید. این قابلیت از سال ۲۰۱۵ به بعد در تمامی نسخه های فتوشاپ وجود دارد.

آدوب فتوشاپ ابزاری دقیق در اختیار دارد که می توان با آن شبیه ترین فونتی را که در تصویر مقابل شما به کار رفته را تشخیص دهد و در بسیاری از مواقع این فونت عیننا همان فونتی است که شما به دنبال آن هستید. با استفاده از مراحل زیر به راحتی می توانید از قابلیت تطابق فونت فتوشاپ استفاده نمایید و فونت های تصاویر را استخراج نمایید.

فونت تصویر در فتوشاپ:

  1. – عکس مورد نظر را که می خواهید فونت داخل آن را بیابید باز نموده و با ابزارهای حاشیه گذاری اطراف متن خود جعبه انتخابی مستطیلی و یا هر نوعیکه دوست دارید بکشید تا متن مورد نظرتان انتخاب شود.
  2. – از منوی Type مسیر Type> Match Font را انتخاب نمایید. به محض انتخاب گزینه تطابق فونت فتوشاپ برای شما لیستی از فونت های متشابه استفاده شده در تصویر را برای شما شناسایی نموده به شما پیشنهاد می دهد. پیشنهاداتی که به شما توسط فتوشاپ ارائه می شود فونت های Typekit هستند.
  3. – برای اینکه فونت های موجود با Typekit همگام سازی شوند نمایش فونت های موجود را انتخاب کنید تا تنها فونت های موجود در کامپیوتر خود را ببینید.
  4. – بر روی فونتی که بیشترین شباهت را به فونت دلخواه شما دارد انتخاب نمایید.

هوش مصنوعی فتوشاپ

بستن برنامه

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.