بستن برنامه های باز در ویندوز ۷ و ۸ و ۱۰

0 472

 

در ویندوز ۷ و همچنین در ویندوز ۸ و ویندوز ۱۰، Aero Peek ( در تصویر نشان داده شده است ) به شما اجازه می دهد تا در دسکتاپ ویندوز خود بتوانید با حرکت دادن نشانگر ماوس به گوشه پایین سمت راست صفحه نمایش خود و کلیک بر روی آن هر انچه پنجره و صفحه باز دارید را به مینی مایز نموده و به سمت پایین ببرید تا بتوانید صفحه دسکتاپ را مشاهده کنید.

اگر شما نیز از کسانی هستید که در زمان کار کردن با کامپیوتر چندین پنجره را با هم باز می کنید می توانید آنها را با استفاده از آیکون Aero Peek در قسمت اعلان ویندوز در نوار پایینی ویندوز آنها را می نیمایز نموده و به پایین بیاورید. نمایش دسکتاپ تمام پنجره های باز را به حداقل می رساند تا بتوانید به Desktop خود دسترسی پیدا کنید.

بستن برنامه های باز در ویندوز ۷ | کلید میانبر بستن پنجره های باز | بستن برنامه های باز در ویندوز ۸ و ۱۰

برای باز کردن همه پنجره های قبلی که قبلا به پایین برده بوده و مینیمایز کردید، روی آیکن آریو پیک کلیک راست نموده و گزینه «Show Desktop» کلیک کنید و همه آنها دوباره ظاهر می شوند.

همچنین، برای مشاهده دسکتاپ بدون به حداقل رساندن تمام صفحه نمایش، شما می توانید از Peek استفاده کنید. اشاره گر ماوس را روی نماد «نمایش دسکتاپ» بدون کلیک کردن قرار دهید. به این ترتیب، می توانید دسکتاپ خود را به طور موقت بدون می نیمایز کردن و پایین بردن پنجره ها چیزی به دست آورید.

نکته: همچنین می توانید با فشردن کلید میانبر Windows Key + D به راحتی به دسکتاپ ویندوز دسترسی پیدا کنید. پس از اینکه دسکتاپ را مشاهده کردید اگر دوباره همین کلید میانبر را فشار دهید دوباره تمامی پنجره ها باز می شوند.

 

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.