مانیتور جدید مخصوص بازی سامسونگ چه ویژگی هایی دارد

0 139

 

مانیتور ۴۹ اینچی جدید سامسونگ یک محصول فوق العاده است که به دلایل مختلفی ارزش بررسی را دارد. این مانیتور تقریبا به اندازه اندازه و ابعاد یک ماشین مترو با نسبت عرضی ۴۹ اینچ و نسبت ابعاد ۳۲: ۹ است.

این مانیتور ۹۹۹ دلاری سامسونگ CHG90 (مدل کامل: LC49HG90DMNXZA) از AMD's FreeSync 2، HDR و استاندارد VESA DisplayHDR جدید پشتیبانی می کند. این تکنولوژی ها گامی بزرگ است؛ استاندارد DisplayHDR VESA به روشنایی (در nits) پانل اشاره دارد. DisplayHDR 600 در CHG90 به کار رفته است؛ سامسونگ روشن کرده است که این تکنولوژی بدان معناست که این پانل به قادر به نمایش محتوای HDR "در شرایط روشنایی داخلی" است.
یک مانیتور به (تقریبا) قانون همه آنها

در طی چند سال گذشته، مشخصات پانل بالا پایان تا حدودی بسته به ویژگی های مورد نظر تقسیم شده است. در گذشته نیز صفحه نمایش با کیفیت بالا و حرفه ای با رنگ کالیبراسیون سخت افزاری و پانل IPS با پشتیبانی ۴K وجود داشته است ، اما لزوما برای بازی مناسب نیستند. پانل های بازی ای که از FreeSync و / یا G-Sync پشتیبانی می کنند در دسترس هستند، اما همیشه کیفیت تصویر ایده آل را ندارند.

تلویزیون ۴K با پشتیبانی HDR مدتی است که در بازار وجود دارد، اما آنها FreeSync / G-Sync پشتیبانی نمیکنند. تلویزیونهای OLED و بعضی از مانیتورها با سرعت بسیار زیاد refresh در دسترس هستند اما همیشه از HDR یا Adaptive Sync پشتیبانی نمیکنند (نام VESA عمومی برای قابلیتهایی که به آنچه که AMD و Nvidia به آن مربوط میشوند FreeSync و G-Sync هستند).

مشخصات مانیتور گیمینگ جدید سامسونگ | مانیتور جدید مخصوص بازی سامسونگ چه ویژگی هایی دارد

برخی از این گونه ها مانند تقسیم بین کیفیت پانل رنگ و "شبه" کم در بازی ها سال ها رایج بوده اما تنوع در OLED ها، LCD ها، HDR ها، ۴Ks و ultrawide (21: 9) تقسیم شده اند و آنچه من آن را به طور شوخی به نام "ماشین مترو" نامیده ام. (یک ماشین واقعی مترو نیویورک ۵۱ فوت طول دارد و ۸.۶ فوت عرض، در مقایسه با ۳۲: ۹، اما آن را به اندازه کافی به اندازه کافی سرگرم کننده است)

CHG90 اصلا ارزان نیست اما با توجه به قیمتش امکانات و قابلیت های فراوانی دارد. فقط باید توجه داشته باشید که تاکید بر عرض، هزینه کمتری دارد. صفحه نمایش با رزولیشن ۳۴۴۰ × 1440 صفحه نمایش برای ۲۷ عدد و ۳۴ اینچ به کار رفته است، اما این پنل ۴۹ اینچی دارای رزولوشن ۳۸۴۰ × 1080 است. هر محتوایی که در آن در ۴K تماشا می کنید، میله های سیاه وسیعی در هر دو طرف دارد. فیلم های مدرن و تلویزیون در نسبت ابعاد ۳۲: ۹ ارائه نمی شود.

 

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.