راه کار برای جلوگیری از سرقت اینترنت وای فای خانه

0 96

در این بخش ما قصد داریم راه کار ساده برای جلوگیری از سرقت اینترنت وای فای WiFi خانه به شما آموزش دهیم . اگر احساس می کنید کسی وای فای خانگی شمارا د رحال استفاده است با این روش که در قسمت زیر به شما آموزش می دهیم مانع آن شوید.

راه کار برای جلوگیری از سرقت اینترنت وای فای :  تصور کنید شما درخانه آماده پخش آخرین قسمت سریال مورد علاقه خود هستید اما می بینید که ویدئو به هم ریخته  است و متوقف می شود آیا ارائه دهنده اینترنت شما سرعت را کم کرده  است یا اتفاق دیگری افتاده است روز هایی هست که  متوجه می شوید که سرعت اینترنت برروی هر وسیله افت می کند چه در جریان ویدیو چه گشت و گذار روزانه وبه  طور منظم در تبل ت یا رایانه برخی اوقات این فقط می تواند عملکرد اینترنت شما باشد یا حتی ممکن است کسی اینترنت شما را سرقت کندپهنای باند شما را مورد استفاده قرار دهد .

برای اینکه بفهمید  چه کسی اینترنت شمارا  سرقت می کند باید  با جمع  آوری اطلاعات از شبکه کار خود را  آغاز کنید به روتر دستگاه یا شبکه خود وارد شوید و قسمتی را نشان می دهد چه وسایلی به روتر شما متصل هستند را بررسی کنید .مطابق با گزارش سایت افتا اگر یک راه حل سادتر هم می خواهید  می توانید  به طور موقت یک اکانت به  نام Wireless Network Watcher ناظر شبکه بی سیم بگیرید. این برنامه  رایگان به  شما لیستی از ابزار های متصل به شبکه وای فای شما  میدهد  شما می توانید  به سرعت هر موقع آن را بخوانید بررسی ویا باز کنید هنگامی که فهرستی از دستگاه های متصل دارید مواردی که  متعلق به شما هستند را شناسایی کنید برای مثال رایانه‌ی شما باید با نام خودش در لیست باشد تبلت یا گوشی هوشمند شما باید با نام تولیدکننده خود در آنجا باشد.

چگونه WiFi ایمن کنیم  :   اگر شما  نمی توانید موارد  ذکر شده د رلیست را حذف کنید  به سادگی یکی یکی دستگاه  ها را  خا موش کن ید یا فقط WiFi  آنها را قطع  کنید تا  متوجه  شوید چی به چی است زمانی  که دستگاهی متصل به شبکه را پیدا می کنید که   متعلق به شما نیست شما می فهمید  که  یک مجرم یا سارق  دارید اگر کاهش سرعت اینترنت به صورت تصادفی باشد ممکن است لازم باشد چند بار آن را بررسی کنید مجرمان ممکن است از اینترنت  شما  به  ندرت استفاده کنند اگر  شبکه شما قبلا  رمزگذاری شده است و کسی هنوز آن را  دارد شما باید رمز عبور خود را بلافاصله تغییر دهید سپس حواستان را جمع کنید که آیا دوباره موفق به ورود خواهند شد یا خیر اگر وارد شدند  ممکن است آنهها به  روتر شما دسترسی داشته  باشند .
  

روتر خود را به تنظیمات کارخانه باز گردانی کنید. راهنمای خود را برای دستورالعمل بررسی کنید، سپس از ابتدا آن را دوباره تنظیم کنید به معنی تغییر دادن گذر واژه، فعال کردن رمز گذاری، انتخاب یک SSID جدید و غیر فعال کردن ویژگی‌های کنترل از راه دور است توجه کنید که اگر گذر واژه رمزگذاری خود را تغییر دهید، حتما باید رمز عبور را در تمام ابزارهای خود به‌روزرسانی کنید.

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.