پرسرعت ترین اینترنت جهان را در کدام کشور می‌توان یافت؟

0 107

 

آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که در کدام نقطه از دنیا می‌توانید پرسرعت‌ترین اینترنت را تجربه کنید؟

اگر احساس می‌کنید که به اشتراک گذاشتن خاطرات سفرتان در اینستاگرام یا بارگذاری یک صفحه اینترنت در مورد معرفی رستوران خیلی به طول می‌انجامد، احتمال دارد که مشکل از وای‌فای هتلی که در آن اقامت می‌کنید، نباشد. ممکن است مشکل از زیرساخت اینترنت آن کشور بوده و اینترنت در آن کشور ضعیف باشد. ولی به طرز شگفت‌انگیزی، بعضی از مکان‌های ظاهرا دورافتاده دارای پرسرعت‌ترین اینترنت‌ها در جهان هستند.

با توجه به رتبه‌بندی جهانی پهنای باند که اخیرا در سایت تحلیلی «کابل» (Cable) در بریتانیا منتشر شده است، کشور جزیره‌ای ماداگاسکار آفریقا از کشورهایی محسوب می‌شود که دارای یکی از پرسرعت‌ترین اینترنت‌ها در جهان است. ماداگاسکار دارای پهنای باند ۲۴٫۹ مگابیت در ثانیه بوده که‌ این مقدار حتی از دو برابر میانگین جهانی نیز بیشتر است. جزیره ماداگاسکار با دارا بودن رتبه ۲۲ در لیست کشورهای دارای پرسرعت‌ترین اینترنت‌ در جهان حتی از فرانسه، انگلستان و کانادا نیز پیشی گرفته است.

پرسرعت ترین اینترنت جهان را در کدام کشور می‌توان یافت؟

سرعت بالای اینترنت در این ناحیه به‌ دلیل ساخت سیستم کابلی زیردریایی در شرق آفریقا به وجود آمده است. استفاده از کابل‌های فیبر نوری که از سودان به آفریقای جنوبی کشیده شده سبب ایجاد سرعت بسیار بالای اینترنت در این جزیره شده است. ولی با وجود سرعت باورنکردنی و بالای اینترنت در ماداگاسکار، ممکن است وصل شدن به آن سخت باشد. این‌گونه برآورد شده است که فقط دو درصد جمعیت کشور جزیره‌ای ماداگاسکار به این اینترنت دسترسی دارند.

از لحاظ گستردگی بالای اتصال به اینترنت یا «هایپرکانکتیویتی» (Hyperconnectivity) بدون شک بهترین گزینه سنگاپور است. دولت‌شهر سنگاپور (دولت‌شهر، دولتی است که فقط در یک شهر و مناطق اطراف آن حاکم است.) دارای سریع‌ترین اینترنت جهان است و ۸۲ درصد مردم مقیم این شهر به آن دسترسی دارند که در مقایسه با ماداگاسکار برتری فاحشی دارد.

کشورهای اسکاندیناوی نیز در زمره قوی‌ترین رقبا در سرعت اینترنت قرار می‌گیرند. سوئد، دانمارک و نروژ (به ترتیب) از اتصالات فیبری خالصی برخوردارپ هستند که به شهروندان و گردشگران خود یکی از پرسرعت‌ترین تجربه‌های اتصال به اینترنت را ارائه می‌دهند.

پرسرعت ترین اینترنت جهان را در کدام کشور می‌توان یافت؟

آمریکا در رتبه بیستم جهان قرار دارد. در واقع ۱۹ کشور دیگر (شامل بلژیک، ژاپن و اسپانیا) در دنیا وجود دارند که شما در این کشورها از سرعت بالای اینترنت و مدت زمان کم دانلود مطالب از اینترنت شگفت‌زده خواهید شد.

 

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.