رسیدن به خط مقدم گوگل با ارتش سئو سایت!

0 54

اگر شما سایتی دارید که برای بهینه‌سازی آن، تاکنون به سراغ سئو سایت نرفته‌اید، به شما تبریک می‌گوییم که در جنگ تن به تن کسب‌وکارها از آخر، اول می‌شوید! باید بدانید که رسیدن به صفحه اول و خط مقدم گوگل با استفاده از سئو سایت، مزیت های بسیاری دارد که از جملهٔ آن‌ها می‌توان به گسترش کسب‌وکار اشاره کرد.

قرارگرفتن در صفحات اول گوگل، کار راحتی نیست اما به معنای سخت بودن هم نیست، شما برای این کار باید صبر داشته باشید و با داشتن یک برنامه مشخص، بتوانید بین لینک های برتر موتورهای جستجو قرار بگیرید.

اما سوالی که وجود دارد این است که رسیدن به رتبه‌های اولیه گوگل چه اهمیتی دارد؟ در ادامه به اهمیت سئو سایت و چگونگی رسیدن به صفحه اول می‌پردازیم.

حضور در نبرد رقابتی با سربازان خط مقدم؛ سئو سایت

باتوجه‌به رقابتی که بین کسب‌وکارها در فضای اینترنت وجود دارد، بهترین راه برای رسیدن به خط مقدم گوگل، سئو سایت است. همچنین آمدن به صفحه اول گوگل در قدم اول، سبب دسترسی راحت‌تر کاربران به سایت شما می‌شود.

باید بدانید که بیش از ۸۰ درصد کاربران در اینترنت، نیازهای خود را از طریق موتورهای جستجو و در رأس آنها گوگل، برطرف می‌کنند و این اهمیت موتورهای جستجو را نشان می‌دهد.

پس بدون شک اهمیت حضور و قرارگرفتن سایت در صفحه اول گوگل بسیار زیاد است، نه‌تنها صفحه یک بلکه صفحات دیگر هم اهمیت دارد. این کار موجب دیده‌شدن کسب‌وکار شما می‌شود. قرارگرفتن در صفحه اول گوگل برای وب‌سایت شما بسیار اهمیت دارد زیرا از میان ۱.۲ تریلیون جستجوی روزانه‌ای که توسط کاربران انجام می‌شود تنها ۰.۷۸% از افراد وارد صفحات ۲ به بعد گوگل می‌شوند و آنجا کلیک می‌کنند؛ بنابراین شما باید سعی کنید در صفحه اول نتایج گوگل و در مقابل چشم مخاطب باشید.

به‌علاوه قرارگرفتن در صفحه اول گوگل موجب افزایش نرخ کلیک (CTR  و افزایش ورودی کاربران و در نتیجه افزایش ترافیک سایت می‌شود. این افزایش ورودی و افزایش ترافیک در نهایت می‌تواند موجب افزایش میزان نرخ تبدیل سایت هم شود.

چه افتخاری در پیروزی نبرد و رسیدن به خط مقدم گوگل وجود دارد؟!

رسیدن و قرارگرفتن در نتایج صفحه اول گوگل با استفاده از سئو سایت، مزیت‌هایی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

۱.دیده‌شدن بهتر برند

۲.افزایش اعتبار کسب‌وکار

۳.کسب اعتماد بیشتر

۴.افزایش میزان کلیک

۵.افزایش ترافیک سایت

۶.افزایش نرخ تبدیل

۷.افزایش تعامل با مشتری

۸.کسب اقتدار بیشتر در بازار و حوزهٔ کاری

۹.افزایش رقابت‌های شدید

۱۰.موفقیت بلندمدت

چطور با سربازان سئو سایت به خط مقدم گوگل برسیم؟

سئو سایت، راهی است که می‌توان با استفاده از آن در نتایج اولیهٔ جستجوی گوگل قرار گرفت. اما چگونه این کار انجام می‌شود؟

 

تکنیک اول | نام دامنه وب‌سایت

نام دامنه باید کوتاه باشد. البته همیشه این مسئله امکان‌پذیر نیست، در بعضی مواقع آدرس اینترنتی هرچند دارای نام دامنه بلند است، اما همین موضوع از نظر مفهوم کمک بسیاری می‌تواند به برندینگ آن کند.

اما مهم‌تر از کوتاه بودن نام دامنه، تطابق مفهومی آن با محتوای سایت است، یعنی استفاده از کلمات کلیدی اصلی به موتورهای جستجو و کاربران کمک می‌کند تا بتوانند علاوه بر فهمیدن موضوع صفحه، راحت‌تر آن را به حافظه بسپارند.

امروزه موتورهای جستجو علاوه بر اینکه محتوای سایت شما را در هنگام جستجوی کاربر بررسی می‌کنند، دامنه را هم نیز مورد کاوش قرار می‌دهند. استفاده کلمات کلیدی معادل انگلیسی آن، به بهینه‌سازی سایت شما کمک می‌کند، زیرا اولین مکانی که گوگل بررسی می‌کند، نام دامنه است تا اگر اسپم باشد آن را نشان ندهد.

 

تکنیک دوم | کلمات کلیدی طولانی

اگر شما نمی‌توانید برای کلمات کلیدی موردنظر خود در رقابت بالایی برای آن‌ها وجود دارد رتبهٔ خوبی را دریافت کنید، بهترین کار استفاده از کلمات کلیدی طولانی است.

 

تکنیک سوم | تولید محتوای بیشتر نسبت به رقبا

با فعالیت بیشتر و تولید محتوای بیشتر نسبت به رقبای خود، نشان دهید که سایت فعال‌تری دارید و هرچه محتواهای بیشتری در سایت خود داشته باشید، شانس بیشتری برای دریافت رنک‌های برتر از طرف گوگل خواهید داشت.

هرچه بیشتر تولید محتوا کنید، در نتیجه مقاله‌های بیشتری در سایت خود منتشر کرده‌اید و هرکدام از این مقاله‌های به‌صورت جداگانه ترافیک مخصوصی را برای شما به ارمغان می‌آورند.

 

تکنیک چهارم | متا تگ عنوان (Meta Title)

متا تگ عنوان، موردی است که در صفحه نتایج جستجو به کاربر نمایش داده می‌شود. اگر این عنوان که گاهی با عنوان سئو خوانده می‌شود، جذاب باشد، کاربران به کلیک بر لینک سایت شما ترغیب می‌کند.

 

تکنیک پنجم | متا تگ توضیحات (Meta Description)

در توضیحات متا دیسکریپشن، باید خلاصه‌ای از کل محتوایتان را در حدود چند خط و کمتر از ۲۰۰ کلمه بنویسید، به‌طوری‌که نظر کاربر را برای کلیک و واردشدن به سایت شما جلب کند.

 

تکنیک ششم | تگ‌های داخل متن

تگ‌های داخل متن به این صورت هستند: (H1 , H2 , H3 , H4 , H5 , H6)

این تگ‌ها در واقع، تیترهای محتوای شما هستند که از ۱ تا ۶ می‌توان از آنها استفاده کرد. تگ‌های h تأثیر بسیار زیادی در بهبود رتبه سئوی سایت شما دارند.

تگ H1 فقط یک‌بار در ابتدای متن به‌عنوان تیتر اصلی  استفاده می‌شود که در همان ابتدای محتوا باید نظر کاربر را به خودش جلب کند.

 

سخن آخر

شما برای اینکه بتوانید با استفاده از سئو سایت به صفحه اول گوگل برسید، باید مسیری را طی کنید که نیازمند تلاش بسیار است. حال می‌توانید این مسیر را در کنار یک متخصص و با یک پروسه پیشرفته طی کنید یا اینکه خودتان به‌تنهایی این مسیر را بپیمایید. در هر دو صورت شما باید تلاش و صبر را چاشنی کارتان کنید که بدون این دو، نتیجه‌ای نخواهید یافت.

 

 

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.