خرما حاوی چه ویتامین ها و پروتئین هایی است ؟

0 2,226

خرما حاوی چه ویتامین ها و پروتئین هایی است ؟

خرما میوه ای است بهشتی و بسیار مقوی ، که مواد معدنی بسیاری چون آهن ، پتاسیم ، روی ، منگنز و ویتامین های A،B وE را داراست . تحقیقات درباره ی خرما  نشان داده که این میوه بهشتی می تواند از بسیاری از سرطان ها مانند سرطان کولون ، معده و غیره پیشگیری کند . یکی از خواص خرما ملین بودن آن است به شرطی که ۶ تا ۷ عدد خرما را در ۲ لیوان آب جوش خیس کرده و صبح و شب آن را به صورت گرم بنوشید و یا مقداری خرما میل کنید و بلا فاصله یک یا دو لیوان آب گرم روی آن بنوشید .

+همچنین بخوانید : شیره خرما چه خواصی دارد ؟

خاصیت دیگر خرما ، خنثی کردن اسید اضافی معده است و از آنجا که زیادی اسید معده باعث ترش کردن و دل درد می شود ، بنابراین هر وقت دل درد گرفتید می توانید از فرمول چینی ها درطب سنتی چینی استفاده کنید ، بدین طریق که ۲ تا ۳ عدد خرمای تازه و له شده را در آب جوش بیاندازید و بعد آن را هم زده و بنوشید . خرما را بعنوان میوه نیز می توانید مصرف کنید .
برای افراد سالمند و بچه ها بسیار مفید است. سعی کنید به جای قند و شکر از خرما برای نوشیدن چای استفاده کنید و یا در طباخی از آن استفاده بیشتری ببرید . ورزش کاران به علت فعالیت زیاد به طور حتم باید ازعصرانه ای مقوی که با خرما تهیه شده باشد، استفاده کنند .

شما به دنبال این مطالب هستید:

برای مثال خرما و شیر را به همراه نصف فنجان آب آناناس تازه، یک قاشق پودر نارگیل ، و یک قاشق آناناس خرد شده ، در مخلوط کن ریخته و معجون فراهم آمده را میل فرمایید .

صد گرم خرمای تازه دارای :

۱۶۳ کیلو کالری انرژی ، ۹/۰ گرم پروتئین ، ۳/۰ گرم چربی ، ۳۸ گرم گلوسید ،۳۰ میلی گرم فسفر، ۳/۱ میلی گرم آهن ، ۵۱ میلی گرم کلسیم، ۱۰ میلی گرم ویتامینC می باشد . صد گرم خشک آن دارای ۳۰۰ کالری انرژی ، ۲ گرم پروتئین ، ۶/۰ گرم چربی ، ۷۳ گرم گلوسید ، ۶۰ میلی گرم گوگرد ، ۵۰ میلی گرم فسفر ، ۶۵۰ میلی گرم پتاسیم ، ۶۵ میلی گرم منیزیم ، ۷۰ میلی گرم کلسیم ، ۲ میلی گرم آهن ، ۲/۲ میلی گرم نیاسین می باشد. سدیم و ویتامینA آن قابل توجه نیست

 

تاریخچه کاشت

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.