طرز تهیه آب لبو و پودر لبو برای تزئین غذا

0 330

طرز تهیه آب لبو و پودر لبو برای تزئین غذا

علاوه بر اینکه می توانید لبو را پخته و میل کنید می توانید از آب آن هم برای تزئین غذاهایتان استفاده کنید .برای این کار در ابتدا باید لبو را بپزید .آب لبورا در جاب یخ ریخته و منجمد کنید تا بتوانید بعدا از آن استفاده کنید .برای پودر لبو هم باید لبورا خشک کنید و سپس ان را پودر کنید

طرز تهیه آب لبو و پودر لبو در منزل

از آب لبوبرای رنگ آمیزی طبیعی در غذا میتوان استفاده کرد.لبو را پوست کنده و خوب شسته سپس حلقه حلقه کنید.

لبورا بپزید و آب تغلیظ شده ی آنرا در قالب کوچک یخ ریخته و پس از انجماد در ظرف درب داری در فریزر نگهداری کنید تا چند ماه قابل استفاده است.

برای تهیه پودر لبو آن لبورا پس از پوست کندن خوب شسته و با کارد برشهای نازکی به لبوبزنید و روی بخاری یا توسط دستگاه های میوه خشک کن حرارت داده تا خشک شود سپس آسیاب و بعد الک کنید و پودر آنرا در ظرف در بسته در یخچال نگهداری کنید و هر زمان که لازم بود مثل زعفران مقداری از آنرا در آب جوش ریخته و یا دم بیندازید و استفاده کنید .

خاصیت شگفت انگیز لبو

لبوبه عنوان یکی از سالم‌ترین سبزیجات طرفداران خود را دارد. لبودر واقع ریشه اصلی گیاه چغندر است که طبخ شده و یکی از انواع مختلف چغندر است که بیشتر آن‌ها به خاطر ریشه خوراکی‌شان پرورش داده می‌شود. لبوگذشته از این‌که خوراکی دلپذیری است، یک داروی گیاهی و رنگ خوراکی نیز هست.

۱. فشار خون را پایین می‌آورد.

۲. برای قلب مفید است.

۳. به پیشگیری از سرطان کمک می‌کند.

۴. برای کبد مفید است.

وجود کلسیم، بتائین، ویتامین‌های B، آهن، و آنتی اکسیدان لبورا به یکی از بهترین خوراکی‌ها برای کبد تبدیل کرده‌است. هم‌چنین لبوصفرا را رقیق کرده و باعث می‌شود به راحتی در کبد و روده‌ی کوچک جریان داشته‌باشد و این به بهبود سلامت کبد کمک می‌کند.

بتائین موجود در لبوبه کبد کمک می‌کند سموم را از بین ببرد. فیبر سمومی را که از کبد دفع شده‌است پاکسازی می‌کند و اطمینان می‌دهد این سموم دوباره وارد بدن نمی‌شود.

به علاوه لبوحاوی روی و مس است که هر دو می‌توانند از کبد در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت کنند.

۵. سطح انرژی را بالا می‌برد.

۶. با التهاب مبارزه می‌کند.

وجود سخاوتمندانه‌ی فولات، فیبر، و بتالین در لبو آن را در گروه خوراکی‌های ضدالتهاب قرار داده‌است.

بر اساس پژوهشی که در ایران انجام شده‌است لبو، به ویژه آب لبودر درمان التهاب موثر است. پژوهش دیگری در مصر نشان داده‌است عصاره‌ی لبو می‌تواند التهاب کلیه‌ها را بهبود ببخشد.

۷. سلامت مغز را بهبود می‌بخشد.

۸: قند خون را تنظیم می‌کند.

۹. به گوارش کمک می‌کند.

۱۰. کلسترول بد را کاهش می‌دهد.

 

 

سرطان

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.