آیا راهى براى افزایش آب منى و انزال دیررس وجود دارد؟

0 1,517

آب منى ام خیلى زود میاد من یکى دو بار که تو رختخواب بودم البته بیدار بودم کمى خودمو تحریک کردم اما قصدم استمنا نبود نمى دونم چرا این قدر زود با کمى تحریک آب منى ام بیرون میاد؟ آیا راهى براى افزایش آب منى و انزال دیررس وجود دارد؟

زودانزالى بیمارى است که برخى افراد به آن مبتلا هستند از جمله افرادى که در سابقه خود ابتلا به استمنا را داشته اند. در این گونه افراد آستانه تحریکات جنسى به شدت کاهش پیدا مى کند و با اندک تحریکى دچار ریزش منى مى شوند بنابراین توصیه ما این است که تا حد امکان از عوامل محرک شهوت دورى کنید و به هیچ وجه خود را تحریک نکنید زیرا به مرور زمان این عارضه تشدید شده و در آینده براى زندگى خانوادگى شما مشکلات بزرگى را ایجاد خواهد کرد. در مجموع توصیه هاى زیر براى شما کارگشا است:

– سعى شود شکم به هنگام خواب، بیش از حد معمول پر نباشد.

– از پوشیدن لباس هاى تنگ و چسبان اجتناب گردد.

– از نگاه کردن به مناظر، فیلم ها و تصاویر تحریک کننده، خوددارى شود و شخص به محض مواجهه با این امور، چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کند.

– از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسى و حتى شوخى هاى تحریک‏کننده و فکر کردن در این امور، دورى شود.

– از خوردن مواد غذایى محرک، مانند خرما، پیاز، فلفل، تخم‏مرغ، گوشت قرمز و غذاهاى پرچرب- اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا شود.

قبل از خواب مثانه تخلیه شود.

از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات پرهیز شود (به خصوص شب ها و قبل از خوابیدن).

– هیچ‏گاه نباید به بدن عریان خود نگاه کرد.

– از دست ورزى با اندام جنسى، باید اجتناب نمود و در هیچ شرایطى، نباید دست ورزى کرد

هرگز نباید به رو خوابید.

– به منظور تخلیه انرژى- زاید بدن، به طور منظم و زیاد باید ورزش کرد.

– هیچ‏گاه نباید بیکار بود شخص باید براى اوقات فراغت خود، برنامه داشته باشد و آن را با مطالعه، ورزش، زیارت، عبادت و… پر کند.

– هرگز در مکانى خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباید ماند.

– هرگاه شخص مورد هجوم افکار جنسى واقع شد، باید بلافاصله از مکان خلوت و دور از نظر دیگران خارج شود و خود را به کارى سرگرم کند. در این زمینه گفت و گو با دوستان، مشارکت در عبادت هاى جمعى (مانند جلسات دعا، نماز جماعت و…) بسیار مفید است.

– هفته‏اى یکى دو روز، روزه مستحبى مفید است و اگر شخص توان آن را ندارد، میزان صَرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش دهد و یا تعداد دفعات غذا را کاهش داده و به حداقل خوراک اکتفا کند.

– از سخن گفتن ملایمت‏آمیز، شوخى و خنده با نامحرمان خوددارى کرده واز نرمى و لینت در کلام باید اجتناب ورزید.

– هیچ‏گاه نباید با نامحرم و جنس مخالف، در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقى ماند (حتى براى آموزش و…).

– قرآن زیاد بخواند و درباره معانى آیات آن فکر کند.

– باید همیشه براى ذهن فکر خود محتواى مطلوب و موضوع مناسب داشت.

– منشأ این مشکل، عدم پاسخ صحیح و مناسب به یکى از نیازهاى واقعى انسان است که باید به طور طبیعى و صحیح (ازدواج) ارضا و تأمین شود. اما اگر به شکل صحیح تأمین نشود، شخص دچار خطا و گناه خواهد شد که عواقب سوء آن نیز دامنگیر او مى‏شود. بنابراین در صورت امکان با کم کردن سطح توقعات و انتظارات، باید براى ازدواج اقدام کرد چرا که بهترین راه حل ازدواج است‏

منبع : نرم افزار پرسمان ۳

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.