چه مزایا و معایبی در خصوص استفاده و یا عدم استفاده از تشک لبه دار، وجود دارد؟

0 20

تشک های لبه دار یکی از پرفروش ترین و منحصر به فرد ترین محصولات در زمینه لوازم سیسمونی کودک و نوزاد هستند که استفاده از آن ها مزایای قابل توجه ای را به همراه دارد! در سوی دیگر عدم استفاده از این محصول نیز می تواند سلامت کودک شما را به خطر بیاندازد. بنابراین اگر به دنبال تهیه و خرید تشک های لبه دار هستید در این مقاله با ما همراه باشید تا در خصوص مزایا و معایب استفاده از آن اطلاعات کامل تری را در اختیارتان قرار دهیم.

آشنایی با تشک های لبه دار | تشک لبه دار چیست؟

محصولات بسیار متنوع ای در زمینه محصولات سیسمونی نوزاد و کودک وجود دارد که هرکدام از آن ها دارای مزایای استفاده و مصرف قابل توجه ای هستند که می تواند آن ها را از سایر محصولات وجود در بازار ممتاز و متمایز کند. یکی از این محصولات تشک های لبه دار و یا گارد دار هستند که در انواع متفاوت و مختلفی در بازار به فروش می رسند.

تشک های لبه دار یا گارد دار در واقع تشک های بسیار نرم و ایمنی هستند که فرایند خواب را برای کودک دلبندتان به بهترین حالت ممکن ایجاد می کند. این نوع تشک ها با استفاده از مواد اولیه ای که برای آن ها در نظر گرفته شده است، می توانند بسیار مورد استفاده قرار بگیرند. با این حال در ادامه با مزایا و معایب عدم استفاده از این محصول در خدمت شما والدین عزیز و گرامی هستیم.

 

بررسی معایب استفاده از تشک های لبه دار و یا گارد دار

سلامت کودک همواره امری بسیار مهم و غیر قابل انکار برای والدین است و آن ها تلاش می کنند تا شرایط و محیط ایمن و شادی را برای رشد کودک فراهم کنند اما پس از تولد نوزاد مشکلات بسیار زیادی گریبان گیر او خواهد بود که این موضوع حساسیت والدین را به سوی کودکان به شدت افزایش می دهد، از این رو این تشک ها مناسب ترین تشک ها به جهت حفظ سلامت و ایمنی نوزاد شما به حساب می آیند که در صورت عدم استفاده از آن ها با مشکلات زیر ممکن است رو به رو شوید.

 1. حمل و نقل بسیار سخت و طاقت فرسا
 2. امکان ایجاد خفگی در کودکان به دلیل غلت خوردن های متعدد در تخت والدین
 3. امکان بروز انواع آسیب های جسمی به کودک در هنگام خواب
 4. و…

مشکلات فوق از مهم ترین مشکلاتی بودند که در صورت عدم استفاده از تشک های لبه دار و یا گارد دار، کودک شما با آن ها رو به رو خواهد شد! از این رو اگر نگران این موضوع هستید در ادامه با ما همراه باشید تا به شما عزیزان بگوییم که در صورت تهیه و خرید تشک های لبه دار تا به چه میزان می توانید به سلامت کودک خود توجه ویژه ای داشته باشید!

بررسی مزایا و ویژگی های استفاده از تشک های لبه دار و یا گارد دار برای کودکان

در قسمت قبل در خصوص معایب عدم استفاده از تشک های لبه دار مواردی را در اختیار شما والدین عزیز قرار دادیم که برخی از آن ها بسیار ترسناک بودند و به صورت مستقیم با سلامت جسم و جان کودک شما در ارتباط هستند. از این رو در ادامه نیز به معرفی و بررسی مزایا و ویژگی های استفاده از این تشک ها خواهیم پرداخت:

 1. کودکان بسیار بازیگوش هستند و در هنگام خواب فعالیت های بدنی بسیار زیادی را از خود به نمایش می گذارند! یکی از این حالت ها، غلت خوردن های متعدد و پی در پی است که چنانچه به خوبی مدیریت نشود، باعث ایجاد خفگی و بروز آسیب های جبران ناپذیر به کودک شما خواهد شد. در این خصوص استفاده از تشک های لبه دار می تواند به دلیل برخورداری از انواع گارد هایی که در سرتاسر تشک وجود دارد، مانع از غلت خوردن نوزاد شود.
 2. یکی از مزایای قابل توجه ای که در تشک های لبه دار وجود دارد، این است که شما می توانید به راحتی کودک خود را درون آن قرار دهید و بدون آن که هیچ نگرانی و دغدغه ای را دنبال کنید، آن را از نقطه ای به نقطه دیگر جا به جا کنید.
 3. به دلیل مواد اولیه باکیفیت و بسیار نرمی که در تشک ها به کار رفته است، فرایند خواب به بهترین حالت ممکن برای کودک شما به وجود می آید که این موضوع می تواند سلامت جسم او را تضمین کند چراکه جایگاه نرم و بسیار مناسب تاثیر بسیار زیادی بر روی سلامت و عمق خواب کودک خواهد داشت.
 4. اگر قصد دارید به ادامه فرایند کار در منزل خود ادامه دهید، می توانید کودکتان را در  تشک های لبه دار قرار دهید تا اون استراحت های لازم را به خوبی انجام دهد و شما بدون هیچگونه دغدغه فکری ای به سایر فعالیت های منزل خود ادامه دهید.
 5. این تشک ها در بازار فروش در انواع متفاوت و مختلفی وجود دارند که در میان تمامی مدل ها، تشک های رو تختی و با امنیت لبه دار پرفروش تر و پرمصرف تر است. شما می توانید متناسب ترین مدل را بر اساس سلیقه و ذوق خود خریداری کنید. البته علاوه بر متعدد بودن مدل ها، در رنگ های متنوع نیز موجود هستند که زیبایی خارق العاده ای را به آن ها بخشیده است
 6. این تشک ها قابلیت قرار گیری بر روی تخت والدین را نیز دارند اما به شرطی که ابعاد آن با ابعاد تخت والدین همخوانی داشته باشد و مشکلی را برای آن ها به وجود نیاورد. (صرفا این موضوع به آن دلیل است که برخی از والدین علاقه دارند به جای قرار دادن کودک در کنار تخت، آن را بر روی تخت قرار دهند.)
 7. از نمونه های مختلف این تشک برخی از آن ها قابلیت شستشوی رویه را دارند و برخی دیگر تماما قابل شستشو هستند! به این جهت که فرایند شستشوی تشک ها بسیار مهم است، حتما قبل از خرید در این خصوص اطلاعات کاملی کسب کنید تا بدانید که محصول شما در چه دسته ای قرار دارد.جمع بندی و سخن نهایی

  با توجه به موارد فوق، این که شما از تشک های لبه دار و یا گارد دار استفاده کنید یا نه، صرفا به نظر و خواست شما بستگی دارد اما همان طور که مشاهده نمودید، عدم استفاده از آن می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای سلامت نوزاد شما به همراه داشته باشد که این موضوع در برخی از موارد می تواند به صورت مستقیم بر روی سلامت جان کودک شما تاثیر بگذارد.

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.