دارو های شیمیایی یا دارو های گیاهی؟

0 289

دارو های شیمیایی با داروهای گیاهی :از دیرباز بیماری با بشر همراه بوده است و همیشه سعی کرده به روش های مختلف بیماری های خود را درمان کند. در گذشته و زمانی که هنوز استفاده از داروهایی شیمیایی باب نبود تمام مریضی هایی که بشر را به خود درگیر می کرد با استفاده از داروها و گیاهان دارویی که نسبت به آنها شناخت نسبی داشت درمان می کرد.

اما از زمانی که دارو های شیمیایی خود را وارد زندگی انسان ها کردند استفاده از آنها بسیار رواج پیدا کرده و این داروها را بیشتر مورد استفاده قرار می دهد. امروزه افراد زیادی را می توانید مشاهده کرده که حتی برای بیمارهای کوچک مانند سرماخوردگی به سراغ داروهای شیمیایی رفته و اصولا اعتقادی به اینکه از داروهای گیاهی و غیر شیمیایی استفاده کنند ندارند.

داروهای گیاهی بهترند یا داروهای شیمیایی؟

برای برخی ممکن این سوال پیش آید که داروهای شیمیایی بهترند یا داروهای گیاهی؟ اگر بخواهیم حق و انصاف را رعایت کنیم، شاید پاسخ دادن به این سوال اندکی سخت به نظر آید.

در گذشته که داروهای شیمیایی در دسترس بشر نبود داروهای گیاهی به خوبی می توانستند به خوبی درمان بیماری ها به او کمک کنند، اما از زمانی که داروهای شیمیایی وارد بازار شده اند، کم لطفی هایی زیادی نسبت به داروهای گیاهی شده است.

هر یک از این دو دارو مزیت های خاص خود را دارند، از جمله اینکه داروهای شیمیایی در مدت زمانی کوتاه تری می توانند بیمار را درمان کنند در حالی که داروهای گیاهی این چنین نیستند.

اما در مقابل استفاده از داروهای گیاهی معمولا عوارضی که دارو های شیمیایی دارند را نداشته و این نکته مهمی است که باید به آن توجه کرد.

گیاهان دارویی را همزمان با داروهای شیمیایی مصرف نکنید

نکته مهمی که به هنگام استفاده از دارو های گیاهی و شیمیایی باید بدانید آن است که سعی کنید داروهای شیمیایی و گیاهی را با هم و به همراه هم مصرف نکنید. هر کدام از داروها ترکیبات خاص خود را داشته و این ترکیبات هستند که گاهی ممکن است مشکل زا شوند.

احتمال آنکه که ترکیبات موجود در فرمولاسیون داروهای گیاهی و شیمیایی در داخل بدن واکنش نشان داده و باعث ایجاد عوارض و بیماری های به مراتب بدتر از بیماری اولیه شوند وجود دارد. پس به هنگام استفاده از داروهای شیمیایی و گیاهی به این مورد توجه داشته باشید.

ریشه داروهای گیاهی و داروهای شیمیایی

دارو های گیاهی از گیاهانی که در هر منطقه رشد می کنند به دست می آیند و در هر منطقه از کره زمین نیز گیاهان و داروهای متفاوتی برای بیماری ها وجود دارد. برای مثال اگر با تور لحظه آخری ارمنستان به این کشور سفر کرده باشید و به مغازه های فروش داروهای گیاهی این کشور نگاهی انداخته باشید حتما به این نکته پی خواهید برد که داروهای گیاهی موجود با داروهای گیاهی موجود در کشورمان تفاوت دارند.

در تولید داروهای شیمیایی نیز از مواد و ترکیبات شیمیایی استفاده می کنند و معمولا یک داروی شیمیایی با فرمولاسیون یکسانی در کل دنیا تولید می شود. معمولا وقتی یک کشور موفق به ساخت یک داروی شیمیایی می شود کشورهای دیگر سعی می کنند با کشف موادی که در تولید آن به کار رفته عینا مانند آن را تولید کنند.

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.