احتمال افزایش دوره نهفتگی ویروس کرونا به ۲۷ روز

کرونا
0 9

بر اساس گزارش روزنامه «گلوبال تایمز» چین دوره نهفتگی ویروس کرونا در یک بیمار ۷۰ ساله در ایالت هوبئی ۲۷ روز ثبت شده است.

طبق این گزارش، در مدت ۲۷ روز هیچ علامت بیماری کرونا در این فرد دیده نشده است.

کمیسیون بهداشت ملی چین روز ۱۳ فوریه اعلام کرد که دوره نهفتگی ویروس کرونا می‌تواند به ۲۴ روز افزایش یابد.

این نهاد امروز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۹۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده و تعداد مبتلایان به این ویروس به ۷۶ هزار و ۲۸۸ نفر افزایش یافت که حال ۱۱ هزار و ۴۷۷ نفر از آنها وخیم است.

بر این اساس، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۹ نفر دیگر جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند که به این ترتیب شمار قربانیان به ۲ هزار و ۳۴۷ نفر رسیده است.
گفتنی است ویروس جدید کرونا (۲۰۱۹-nVoC) برای اولین بار ۱۲ دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین شناسایی شد. کمیسیون بهداشت و درمان شهرداری ووهان در ۳۱ دسامبر اعلام کرد که ۲۷ نفر که با بازار غذاهای دریایی شهر در ارتباط بودند، به این “بیماری مرموز” مبتلا شده و این بازار بسته شده است.

این ویروس در بیشتر شهرهای چین مشاهده شده است. دولت چین برای پیشگیری از گسترش آن حمل و نقل عمومی در ۱۳ شهر را موقتا متوقف کرد. بسیاری از مراکز توریستی مانند اماکن تاریخی و موزه‌ها در پکن نیز بسته شده است. وزارت دارایی چین پیشتر ۱۴۴ میلیون دلار را برای پیشگیری از شیوع این ویروس اختصاص داده است.

– ویروس کرونا

علائم این ویروس ۸۰ درصد شبیه به سندرم حاد تنفسی «سارس» بوده و از طریق سرفه و عطسه به دیگران سرایت می کند. در حالی که اولین علائم ویروس کرونا به تب بالا، گلودرد، سرفه، تنگی نفس و اسهال ظاهر می شود، در مراحل بعدی باعث ذات الریه و نارسایی کلیه شده و در نهایت ممکن است منجر به مرگ فرد شود.

واکسنی برای این ویروس تاکنون وجود ندارد و تنها راه نجات از آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار زیر نظر پزشکان در قرنطینه است. مقامات چینی از شهروندان این کشور خواسته‌اند از حضور در اماکن شلوغ و عمومی خودداری کنند. این ویروس از طریق مسافران به خارج از چین نیز سرایت و نگرانی‌هایی را در سراسر جهان ایجاد کرده‌ است.

خبرگزاری آناتولی اخبار خود از طریق سامانه مدیریت خبر (HAS) برای مشترکین رسانه‌ای ارسال و فقط بخشی از آنها را خلاصه و در وبسایت خود منتشر میکند. بنابراین برای دریافت اخبار کامل ما، لطفا تماس گرفته و مشترک شوید!

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.