با فیسالیس استوایی بیشتر آشنا شوید

0 28

میوه فیسالیس به دلیل طعم خوش و بی نظیرش در کشورهای اروپایی و آمریکایی طرفداران زیادی دارد. فیسالیس میوه استوایی بومی آمازون بوده است که در آفریقا و آسیا یافت می شود. (Physalis) بدن انسان را در مقابل خنثی سازی رادیکال های آزاد که موجب بروز بیماری هایی چون سرطان، سکته قلبی، پروستات، آسم و آلرژی می شود، حفاظت می کند. این میوه منبع غنی و طبیعی از آنتی اکسیدان ها بوده و ویتامین های A،E، C و p یا بیوفلاونوئیدها را در خود دارد.
از جمله خواص دیگر این میوه تقویت کننده سیستم دفاعی بدن است، خاصیت ضد سرطانی، ضد باکتری و ضد ویروسی دارد.دم کرده آن برای درمان آسم موثر است.
این میوه برای بیماری های پوستی خاصیت ضد التهابی و ضد غفونی کننده دارد
منبع عالی آنتی اکسیدان و غنی از ویتامین AEC و بتاکاروتن است.
ویتامین P موجود در آن به بدن در جذب ویتامین C کمک می کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
ویتامین های B کمپلکس موجود در این میوه مانند تیامین برای سوخت وساز سالم بدن، پوست، چشم، مغز و سلول ها لازم است.
پکتین نوعی فیبر موجود در این میوه، کاهش دهنده کلسترول است.فیسالیس، غنی از مواد معدنی مانند، آهن، پتاسیم، فسفر، سیلیکون و منیزیم است.
میوه فیسالیس از رده گیاهان تک لپه ای و از رسته بادنجان سانان است که دلیل قرار گرفتن در لفاف کاغذی شکل فاقد هرگونه آلودگی و عوامل بیماری زا است و بدون نگهداری در یخچال بیش از ۱۰ روز ماندگاری دارد و در صورت نگهداری در یخچال حدود ۲ ماه مدت زمان ماندگاری این میوه نیز افزایش می یابد.
خوردن روزانه سه عدد از این میوه نیاز ویتامین C و فسفر فرد را در روز تامین می کند،
مصرف ماهانه سه بسته از این میوه می تواند مقادیر بالایی از ویتامین c , فسفر , کلسیم و آنتی اکسیدان را در بدن فرد تامین کند
این میوه در جهان از میوه های اصلی خام گیاه خواران می باشد،
از میوه فیسالیس در تهیه کرم های آرایشی نیز استفاده می شود همچنین مصرف این میوه تاثیر بسزایی در شادابی و طراوت پوست دارد.از روغن و چربی این میوه برای استفاده در صنایع آرایشی و بهداشتی و تولید لوسیونهای بهداشتی استفاده میگردد.
علاوه بر تازه خوری، در اغلب کشورهای اروپایی از محصول فیسالیس به صورت فرآوری شده در شکلهای کشمش، میوه خشک، ژله، تهیه سس سالسا، مربا، کمپوت، مارمالاد و بستنی کوکتل میوه استفاده می شود

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.