نامادری و خواهر ناتنی ام پیوسته آزارم میدهند و زمینه کتک خوردنم را ا ز دست پدرم فراهم میکنند پدرم نیز هیچ گوش به حرفهای من نمیدهد. چه کار کنم و تا کی صبر نمایم ؟

0 20

از اعتماد شما تشکر میکنیم ، سعی کن پیوسته در تمام عمرت پاسدار حرمت و شخصیت خویش باشی . زندگی فراز ونشیب ها ، شیرینی و تلخی های فراوان دارد اگر چه میزان آن برای همه افراد یکسان نمیباشد، اما در دنیا کسی نیست که دغدغه خاطری و همّ و غمی نداشته باشد . به قول آن شاعر:

در این دنیا کسی بیغم نباشد

اگر باشد بنی آدم نباشد

مهمترین مسئله در تمامی این فراز و نشیب ها و فراز و فرودها این است که انسان خودش را نبازد و عزت و شخصیت خویش را به باد فنا ندهد ، یا آن را با چیزی معامله نکند.

برادر عزیز! داستان پر غصه زندگی ات را به خوبی درک میکنیم و مشکل رنج آور شما را ، هم چون مشکل خویش میپنداریم و توصیه برادرانه و دلسوزانه ما این است که :

۱٫ از هر کاری و هر چیزی که موجب پیدایش تنش ، مجادله و بگو مگو ، میان شمابا نامادری یا خواهر ناتنی شما میشود پرهیز کن تا بهانه ای برای هتک حرمت و شکسته شدن شخصیت خویش به دست آنان نباشد . اگر وظیفهای به عهده شما است از کار های منزل یا خارج از منزل همانند خرید ، پیش از آن که کسی به شما دستور دهد یا چیزی بگید انجام بده و د هر حال و وضعیتی از پیش آمدن هر گونه تنش اجتناب کند.

۲٫ حضورت را در منزل کم کن . و اگر ممکن است درس و مطالعه را به کتابخانه منتقل نما و تنها برای خوابیدن و استراحت و غذا در منزل بمان. بقیه اوقات را در مدرسه یا کتابخانه عمومی برای مطالعه بگذران . و اگر در منطقه شما کتابخانه وجود ندارد . از پارک شهر ، باغ ملی یا جای دیگری که بتوانی در آن جا مطالعه کنی ، استفاده کن . گاهی وقتها با دوستانت به ورزشهای دسته جمع همانند فوتبال ، والیبال ، کوه پیمایی یا مسابقه دوچرخهسواری و غیره بگذران ، لیکن به گونهای برنامهریزی کن که نه درس و مطالعه فدای ورزش شود و نه به عکس ، در تعطیلات تابستان به کاری در خارج از منزل مشغول شو، حتی اگر شاگردی در یک مغازه یا کارگاه با مزد اندک باشد . اگر ظهرها سر کار بمانی فقط شب ها به خانه برگردی بهتر است .

۳٫ با اجرا کردن و عملی نمودن دو توصیه فوق الذکر باید ، با وضعیت موجود تا دو سال دیگر بسازی و صبر کنی تا انشاء الله بتوانی با موفق شدن در کنکور وارد دانشگاه شوی ، یا به سربازی بروی و بعد از آن نیز زمان ازدواج و تشکیل زندگی مستقل فرا میرسد . امیدواریم و دعا میکنیم که اقلا از آن زمان به بعد ، زندگی خوش و آرامی در پیش داشته باشی.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.