دعای یا من اظهر الجمیل در کتاب عده الداعی

دعای یا من اظهر الجمیل

0 13,510

دعای یا من اظهر الجمیل ، در بسیاری از کتب ادعیه مانند مفاتیح الجنان، مصباح المتهجد، اقبال، ص ۱۵۳ بحارالانوارک ج ۹۲، البلد الامین، صفحه ۱۸، جمال الاسبوع، صفحه ۲۷۵، عده الداعی، صفحه ۲۳۷، مفتاح الفلاح صفحه ۱۸۹، مصباح الکفعمی، صفحه ۵۷۶، فلاح السائل، ص ۱۹۶ با نقل های مختلف آمده است.

+ همچنین بخوانید : دعایی از اویس قرنی که دارای ثواب‌های باورنکردنی است

در این جا به یک نقل از عده الداعی اشاره می کنیم: پیامبر اکرم(س) فرمود: جبرئیل این دعا را بر من فرستاد، در حالیکه متبستم بود و گفت: سلام بر تو، ای محمد(ص)… خدا هدیه ای برای تو فرستاد است… کلماتی است با گنج های عرش الهی. سپس این دعا را خواند:

یا من اظهر الجمیل و ستر القبیح، یا من لم یؤاخذ بالجریره و لم یهتک الستر، با عظیم العفو، یا حسن التجاوز، یا واسع المغفره، یا باسط الیدین بالرحمه، یا صاحب کلّ نجوی و یا منتهی کل شکوی، یا کریم الصفح، یا عظیم المنّ یا مبتدئاً بالنِعَم قب السْتحقاقها، یا سیدنا، یا ربّنا، یا مولانا، یا غایه رغبتنا، أسألک یا الله أن لا تشوه خلقی بالنار.

جبرئیل ثواب ها و آثار فراوانی برای این دعای یا من اظهر الجمیل ذکر کرد(۱)

+ همچنین بخوانید : دعا برای رفع حوادث و بیماری های واگیردار

البته توجه به این نکته لازم است که  اجابت و عدم عجابت دعاها، بیشتر از آنکه مربوط به دعا باشد، مربوط به دعا کننده و شرایط دعا است. شاید بهترین دعاها را کسی بخواند که هیچ امید اجابتی به آن نیست و یک دعای عادی با هر زبانی از طرف کسی خواسته شود که خداوند به آن توجه نموده و اجابت کند.

۱عده الداعی، ص ۳۳۸ _ ۳۳۷

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.