آرم هایی که روی کتابهای دکتر علی شریعتی نوشته شده است چه کلمه ای میباشد؟

0 123

آرم هایی که روی کتابهای دکتر علی شریعتی نوشته و ترسیم شده ظاهراً لا اله الاّ اللّه و این قبیل اذکار باشد. البته بعضی شاید برداشتهای دیگری داشته باشند.

برای نسل جوان ابتدا کتابهای آسانتر را سفارش میکنیم جوانان و نوجوانان باید مبانی اعتقادی خود را محکم کنند. با قرآن و نهج البلاغه و تفسیر آنها اشنا بشوند وقتی که آشنایی با علوم اسلامی پیدا کردند از کتابهای دکتر شریعی میتوانند بهتر استفاده کنند و با توجه به این که این کتابها بیشتر سخنرانیهای ایشان در دانشگاهها بوده و تناسب با جوّ انقلابیون زمان طاغوت بوده حال و هوای آن زمان را دارد و گاهی از حالات درون خود گفته و نوشته و پراکنده گیهای بسیار داشته و سیر منطقی ندارد.

لذا برای جوان و نوجوان امروزی کتابهای به روزتری که چاپ شده سفارش میشود. به اضافه این که برخی از مطالبی که ایشان در کتابهایش نقل کرده با دیدگاهی بوده که ایشان نزد استادانش در اروپا که شرق شناس و جامعه شناس بوده اند، نوشته است هم چنین بعضی از کتابهای ایشان مانند حسین وارث آدم و با مخاطبهای آشنا و…. مورد نقد و اشکالهای جدی واقع شده و خود ایشان نیز به وجود اشکال در بعضی از کتابهای اذعان داشته است که متاسفانه تصحیح نشده است.

بنابر این، باید جوانان عزیز ما قبلاً با متون دینی و اعتقادی و اخلاقی کاملاً آشنا شوند بعداً برای مطالعه انواع کتابها از جمله کتابهای ایشان فرصت بسیار است.

[۴]نساء (۴) آیه ۵۹٫

[۵]فروع کافی، ج۱، ص۶۷٫

[۶]شهید مطهری، پیرامون انقلاب اسلامی، ص۵۱ و۱۲۹٫

[۷]سخنرانی حضرت امام در تاریخ ۲۶/۸/۱۳۵۹٫

[۸]همان در تاریخ ۲۰/۴/۱۳۵۹٫

[۹]همان در تاریخ ۱۸/۶/۱۳۶۰٫

[۱۰]مطالب مذکور بیشتر از کتابهای، شهید مطهری افشاگر توطئه و ازکتاب مذهب روشنفکری نوشته محمد دشتی استفاده شده است.

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.