سالیانی طولانی است که مداح اهل بیت هستم. اخیراً خانواده ام به من پیشنهاد ازدواج داد، اما هر جا برای خواستگاری رفته ایم، جواب ردّ داده اند. چرا بعد از پانزده سال عزاداری برای اهل بیت، هیچ گونه یاری از طرف ایشان مشاهده نمی کنم؟

0 6

برادر عزیز! اگر به خواستگاری چند نفر رفتید و جواب ردّ شنیدید، ممکن است به خاطر علت هایی باشد که بر ما معلوم نیست، مانند دختری به دیگری دلبستهو یا از نظر فرهنگی تناسبی ندارید. شاید از دانشجوی مداح خوششان نمی آید.

بهتر است با کمی صبر و تحمل، تصمیم گیری بهتری داشته باشید. به خانواده ای مراجعه کنید که اهل روضه و توسل باشند و تناسب مالی و فرهنگی داشته باشند و افتخار کنند که دامادی انتخاب می کنند که مداح اهل بیت عصمت و طهارت است. ملازمه ای بین این که چون مداح اهل بیت هستید، در مورد ازدواج می بایست مورد توجه قرار می گرفتید، نیست!عنایت آنها به درست شدن فوری نیست. باید توکل به خدا داشته باشید. انتظار کمک مادی و معنوی از اولیای الهی، نیکو است امّا انتظار خاص داشتن نادرست است، چرا که ممکن است انسان دوست داشته باشد با خانواده ای ازدواج کند که آینده نافرجامی داشته باشد.

حتماً تقدیر بهتری در انتظار شما است که با تحمل و صبر بدان دست می یابید. خدا بندگانی را که در دعا به اصرار سماجت متوسل می شوند، دوست دارد.

امام صادق(ع) فرمود: رسول خدا(ص) فرمود: به خدا قسم، هیچ بنده ای در مقام دعا به خدا با اصرار و تضرّع روی نیاورد، جز آن که خدا حاجتش را بر آورد.۱[۱]

جواب رد شنیدن را باید یک امر طبیعی دانست و برای پسر هرگز ننگ و عار نیست. این موضوع برای بسیاری از جوانان پیش می آید، تا جایی که بعضی بارها به خواستگاری رفته و جواب رد گرفته اند، اما سرانجام به نتیجه مطلوب رسیده اند. قرآن مجید می فرماید: عسی أن تکرهوا شیئاً وهو خیرلکم؛ چه بسا چیزی را بد می دانید، در حالی که برای شما نیکو است.۲[۲]

حضرت عالی دانشجو هستید، مداحی شغلی نیست،از این رو در خواستگاری لازم نیست مداحی را مطرح نمایید و آن ها گمان هایی ببرند.

[۱]آثارالصادقین، ج ۶، ص ۹۷ به نقل از روضه المتقین، ج ۱۲، ص ۳۷٫

[۲]بقره(۲) آیه ۲۱۶٫

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.