آیا قبل از ظهور حضرت حجت(عج) جنگ جهانی سوم برپا خواهد شد؟

0 9

زمان نزدیک ظهور حضرت مهدی (سلام الله علیه) ترس و وحشت، ظلم و جنایت جهان را فرا می گیرد و از هر طرف خسارتهایی عظیم بر مردم به خصوص غیر مسلمانها وارد می شود. چنانکه در روایت آمده که پیشاپیش قائم دو نوع مرگ وجود دارد یکی مرگ سرخ و دیگری مرگ سفید، تا از هر هفت نفر، ۵ نفر از بین بروند.

و در آن زمان شعله های جنگ از شرق و غرب برافروخته شده و مردم در سختی و رنج می افتند.
از امام باقر(علیه السلام)روایت شده که فرمودند: قائم قیام نمی کند مگر در پی ترس و وحشت و زلزله ها و فتنه و آشوب و بلاهایی که مردم گرفتار آن شوند که پیش از آن گرفتار طاعون و بعد از آن، جنگ و خونریزی بین اعراب و ایجاد و اختلاف بین مردم پراکندگی در دین شان و دگرگونی اقوال آنان بگونه ای که در اثر مشاهده به جان هم افتادن مردم و یکدیگر را خوردن، هر کس در هر صبح و شام، آرزوی مرگ می نماید.

و امام صادق(علیه السلام) فرمودند: ناگزیر قبل از قیام قائم، سالی خواهد بود که مردم در آن، از گرسنگی رنج می برند و ترس و وحشتی سخت در اثر کشتار آنان را فرا گیرد.
از مجموع روایات چنین استفاده می شود که قبل از ظهور حضرت مهدی(علیه السلام) جنگی عمومی در جهان رخ می دهد.

اما این جنگ، جنگ جهانی سوم با شد یا جنگی بعد از آن خدا بدان آگاه است. کتابی تحت عنوان عصر ظهور از آقای علی کورانی با ترجمه آقای عباس جلالی انتشار یافته است جهت اطلاع از مسائل مختلف عصر ظهور مطالعه آن را توصیه می کنیم.

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.