حکومت در زمان حضرت ول عصر(علیه السلام) و جهان در آن عصر چگونه است؟

0 16

آنچه از آیات و قرآن و احادیث در رابطه با زمان بعد از ظهور آن بزرگوار استفاده می کنیم آینده ای درخشان و روزگاری پر از نعمت و رفاه برای مردم آن دوران است ما برخی ویژگی های آن زمان را یادآور می شویم خود شما می توانید دورنمای زندگی رادر آن زمان تا حدّی در نظرتان مجسّم کنید.

۱٫ حکومت عدل جهانی حضرت بقیه الله((علیه السلام)) در آن زمان در جهان گسترش پیدا می کند و تمام ظالمان و مستکبران و طاغیان که بر انسانها مسلّط بوده هر یک به گونه ای بر آنان ستم روا می داشته اند از بین می روند و زمین پر از عدل و داد می شود پس از آنکه پر از ظلم و جور شده است.

۲٫ در حدیث آمده است که آنحضرت دست خود را بر سر انسانها می گذارد(شاید منظور گسترش سیطره حکومتی آن حضرت باشد) و عقلها بالا می رود و عقلها که بالا رفت موجبات نزاع و کدورت و کینه توزی و اختلاف انسانها از بین می رود.

۳٫ در حدیث آمده که تمام علم ۲۷ حرف است تمامام انبیاء و اولیا و رهبران الهی تاکنون ۲ حرف از این ۲۷ حفر را برای انسانها آورده اند(گویا زمینه برای بیشتر وجود نداشته است) با آمدن و ظهور آن حضرت آن دو حرف ضمیمه ۲۵ حرف دیگر در جهان نشر پیدا می کند طبیعی است که دنیا مدینه فاضله شود.

۴٫ زمین گنجهای خود را و معادن خود را بیرون می دهد و با بالا رفتن سطح دانش معادن شناسائی و اکتشاف و مورد استفاده قرار می گیرند.

۵٫ باران بسیار می بارد و زمین گیاهان خود را می رویاند طبیعی است که با این دو ویژگی صنعت و کشاورزی به شکوفایی بالایی دست پیدا می کند.

۶٫ با نابودی استکبار و طاغوتها زمین از استعمار و توطئه های آنان و مزاحمت و آزار و ستمهای آنان پاک سازی می شود طبعاً همه انسانها با آرامش از نعمتهای خداوند بهره برداری کرده به عبادت و بندگی خداوند که هدف از آفرینش آنان است مشغول می شوند.

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.