مضرات روحی و جسمی استمنا چیست ؟

0 28

دانشجوی محترم ، پاکی وطهارت مطلوب و هدف هر انسانی است و کسی را نمی یابید که طالب آن نباشد و این مهم بدون تلاش هماهنگ و حساب شده و صبر و حوصله و قبل ازاتمام اسباب ، تکیه بر توفیق الهی به دست نمی آید، لذا با تکیه برتوفیق خداوند و استعانت از درگه الهی به توصیه هایی که در ذیل بیان می گردد به صورت کامل ، دقیق و مستمر عمل کنید تا به امید حضرت دوست هدف به کف آید، مجددا تاکید می کنیم که عمل به برخی از دستورالعمل هاکافی نیست و باید به تمام آنها به صورت دقیق و کامل و همیشگی عمل کنید و الا نه تنها نتیجه بخش نخواهد بود، بلکه موجب خستگی شده و شما رادلسرد می کند .
حال با تاکید بر این مقدمه به بیان دستورالعمل هامی پردازیم : الف ) توصیه های اولیه به منظور کنترل نیروی شهوت و فرار ازگناه خودارضایی :
۱- سعی کنید به هنگام خواب شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد .
۲- از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب کنید .
۳- از نگاه کردن به مناظر، فیلم ها و تصاویر تحریک کننده جدا خودداری کنید و به محض مواجه شدن با این امور چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنید
.۴- از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی های جنسی وتحریک کننده و فکر کردن در این امور جدا پرهیز کنید .۵- از خوردن موادغذایی که محرک است مانند : خرما، پیاز، فلفل ، تخم مرغ ، گوشت قرمز،غذاهای پرچرب ، حتی المقدور اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید .۶-قبل از خواب حتما مثانه خود را تخلیه نمایید .۷- از نوشیدن افراطگونه آب و مایعات پرهیز کنید ( به خصوص شب ها و قبل از خوابیدن ) . ۸- هیچ گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید .۹- از دست ورزی اندام جنسی خود اجتناب کنید و به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی دست ورزی نکنید .
۱۰- هرگز به رونخوابید .
۱۱- به منظور تخلیه انرژی زاید بدن به طور منظم و زیاد ورزش کنید.۱۲ – هیچ گاه بیکار نباشید و برای اوقات فراغت خود برنامه داشته باشیدو آن را با مطالعه ، ورزش ، زیادت عبادت و …پر کنید.
۱۳- هرگز در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید .
۱۴
– هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران بسر نبرید بلکه در مجالس عمومی وارد شوید و در آنجا به سر برید .
۱۵- هفته ای یکی دو روز روزه مستحبی بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقی بگیرید؛ یعنی ، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا راکاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید .
۱۶- با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت آمیز با آنها خودداری کرده واز نرمی و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید .
۱۷- هیچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقی نمانید، حتی برای آموزش و …۱۸- قرآن زیاد بخوانید و درباره معانی آیات آن فکر کنید .ب ) عواقب خودارضایی : دوست عزیز دانشجو خوب است در اینجا توجه شما را به عواقب خودارضایی جلب نمایید تا با آگاهی از آنها بهتر بتوانید دامن همت به کمر زده و از این گناه اجتناب ورزید .البته عواقب سو و پیامدهای منفی و عملی این گناه جدای از آن که معصیت است ، فراتر از آن است که بتوان آنها را برشمرد، بلکه فقط به چند مورد از آن اکتفا می کنیم :
۱- پیامدهای جسمانی : ضعف چشم وبینایی ، تحلیل رفتن قوای جسمانی ، عقیم شدن و ناتوانی در تولید مثل ،پیری زودرس ، ضعف مفاصل ، لرزش دست ، زشتی چهره و از بین رفتن طراوت صورت .
۲- پیامدهای روحی و روانی : ضعف حافظه و حواس پرتی ، اضطراب ،منزوی شدن و گوشه گیری ، افسردگی ، بی نشاطی و لذت نبردن از زندگی ،پرخاشگری و بداخلاقی و تندخویی ، کسالت دایمی ، ضعف اراده .
۳- عوارض اجتماعی : ناسازگاری خانوادگی ، بی میل شدن به همسر و ازدواج ، ناتوانی درارتباط با جنس مخالف و همسر، بی غیرت شدن ، احساس طرد شدن ، از بین رفتن عزت ، پاکی ، شرافت و جایگاه اجتماعی ، دیر ازدواج کردن و لذت نبردن از زندگی مشترک .
همچنین توجه شما را به تذکرات ذیل جلب می کنم :
۱-دوست عزیز توجه داشته باشید که تنها رعایت تمام این امور بدون کم وکاستی و به صورت مستمر است که نتیجه بخش خواهد بود .
۲- به محض گناه وارتکاب مایوس از رحمت الهی نباشید و با توبه مجددا ره پاکی را فراگیریدو سعی کنید که تکرار نشود .
۳- در صورت امکان ازدواج با کم کردن سطحتوقعات و انتظارات ازدواج بهترین راه حل است .
۴- در تمام حالات ازخداوند برای حفظ پاکی استعانت بجویید .در پایان همان طور که خودتان نیزاعتراف کرده اید راه حل اصلی و پاسخ مناسب تر به غریزه جنسی که خداوند دروجود تمام انسان ها قرار داده است ، ارضا طبیعی و مشروع آن یعنی ازدواج است .
آنچه در بالا به آن اشاره شده است کنترل موقت این غریزه است بنابراین اگر شرایط ازدواج برای شما فراهم است به گونه ای صحیح و از طریق خانواده محترمتان اقدام کنید تا از عواقب شوم و زشت این عمل به دورباشید .طبیعی است راه صحیح اقدام نیز در میان گذاشتن موضوع ازدواج باخانواده محترمتان است تا از فرد مورد نظرتان در فامیل خواستگاری کنندولی در صورت مخالفت وی یا خانواده اش ، با مشورت با والدین خویش وشناخت بیشتر از معیارها و ملاک های ازدواج موفق مساله را پیگیری نمایید تابا فرد مناسبی ازدواج کنید و مطمین باشید اگر به خاطر دوری از گناه ، اقدام به ازدواج کردید به خصوص با فردی که بتواند شرایط تحصیلی و ادامه تحصیل شما را درک کند نه تنها مانعی برای درس خواندن شما نخواهد بود بلکه به همت و اراده شما و کمک همسرتان و توفیق الهی خواهید توانست با آرامش بیشتری به تحصیل خویش ادامه دهید .بنابراین برای نجات از این معضل ،رعایت دقیق دستورالعمل های ارایه شده در پرتو اراده قطعی و جدی شمابرای اجتناب از این عمل است که ما گمان می کنیم چنین اراده محکمی در شماوجود دارد و نشانه آن تقاضای کمک و راهنمایی از مشاوران و افراد باتجربه در این امر است . پس با استعانت از خداوند و تصمیم جدی نکات فوق را اجرانمایید .

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.