بهشت خواص از اولیاء چه ویژگی دارد و چگونه تحصیل شده است؟

0 10

در حدیث معراج، خداوند در خطاب به پیامبرش میفرماید:
((یَا أحمَدُ إنّ فِی الجَنَّه قَصراً مِن لُؤلُؤ فَوقَ لُؤٍلُؤٍ وَ دُرّهٍ فَوقَ دُرَّهٍ لَیسَ فیهَا قَصمٌ وَ لا وَصلٌ فیهَا الخَواصُّ أنظُرُ إلَیهِم کُلَّ یَومٍ سَبعِینَ مَرَّه فَأُکَلِّمُهُم کُلَّما نَظَرتُ إلَیهِم وَ أزِیدُ فِی مُلکِهِم سَبعِینَ ضِعفاً وَ إذا تَلَذَّذَ أهلُ الجَنَّهِ بِالطَّعامِ وَ الشَّرابِ تَلَذَّذُوا أولئک بِذِکرِی وَ کَلامی و حَدِیثی قَالَ: یَا رَبِّ مَا عَلامهُ أولئک؟ قَالَ مَسجُونُونَ قَد سَجَنُوا ألسِنَتَهُم مِن فُضُولِ الکَلامِ وَ بُطُونَهُم مِن فُضُولِ الطَّعامِ))
((ای احمد؛ در بهشت قصری است که از لؤلؤ و دُر و مروارید ساخته شده و آنها روی هم انباشته شده اند و شکستگی و گرهی ندارند. در این قصر خاصان درگاه من بسر میبرند و هر روز هفتاد بار به آنها مینگرم و با ایشان سخن میگویم و به وسعت گستره ملکشان هفتاد برابر میافزایم و آنگاه که اهل بهشت از طعام و شراب بهشتی لذت میبرند، آنان از یاد، سخن و کلام من لذت میبرند.
پیامبر گرامیاسلام سؤال میکند: خداوندا؛ علامت و نشانه آنها چیست؟ خدای متعال در جواب میفرماید: آنان زندانیانی هستند که زبانهای خود را از پر حرفی و شکم خود را از پر خوری زندانی و حبس کرده اند.))

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.