معجزات عیسی(ع) چه بود؟

0 15

عیسی می​گوید

«من نشانه​ای از پروردگار شما برایتان آورده​ام من از گل چیزی به شکل پرنده می​سازم و در آن می​دمم و بفرمان خدا پرنده​ای می​شود»! آل عمران/۴۹٫

مسأله ایجاد حیات به فرمان خدا مسأله پیچیده​ای نیست، زیرا می​دانیم همه موجودات زنده جهان از خاک و آب بوجود آمده​اند منتهی این تحول و تغییر، تدریجی بوده و طی سالیان دراز بوقوع پیوسته است، چه مانعی دارد که خداوند همان عوامل را فشرده کند و تمام آن مراحل، بسرعت صورت گیرد، و خاک تبدیل به موجود زنده​ای شود؟ بدیهی است چنین موضوعی در آن محیط، و در هر محیط دیگر می​تواند سند زنده​ای بر ارتباط آورنده آن با جهان ماورای طبیعت و قدرت بی​پایان پروردگار باشد.

سپس به درمان بیماریهای صعب العلاج، یا غیرقابل علاج از طرق عادی، اشاره کرده و می​گوید «من می​توانم (کورمادرزاد) و (مبتلایان به بیماری پیسی) را درمان کنم، و نیز می​توانم به مردگان لباس حیات بپوشانم، بدیهی است همه این موضوعات مخصوصاً در برابر پزشکان و دانشمندان آن زمان معجزات غیرقابل انکاری بوده است.

در مرحله بعد موضوع خبردادن از اسرار نهانی مردم را پیش می​کشد، زیرا معمولاً هر کس در زندگی فردی و شخصی خود اسراری دارد که دیگران از آن آگاه نیستند، اگر کسی بدون هیچگونه سابقه، مثلاً از غذاهائی که خورده​اند یا آنچه را ذخیره کرده​اند دقیقاً خبر دهد، دلیل بر این است که از یک منبع غیبی الهام گرفته است، مسیح می​گوید من از این امور آگاهم و به شما خبر می​دهم.»

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.