قرآن درباره ایمان و توبه درحال مرگ چه می فرماید ؟

0 5

هـنـگـامی که مرگ کافران و گنهکاران فرا می رسد و دیگر از زندگی در دنیا نومیدمی شوند , از گـذشـت خودشان پشیمان می گردند و اظهار ایمان و توبه از گناهانشان می کنند , ولی هرگز چنین ایمان و توبه ای پذیرفته نخواهد شد .

قـرآن کریم دراین باره می فرماید : یوم یاتی بعض آیات ربک لا ینفع نفسا ایمانها لم تکن آمنت من قـبـل او کسبت فی ایمانها خیرا ( انعام / ۱۵۸ )ترجمه : روزی که بعضی از آیات پروردگار ظاهر شـود , ایـمـان کسی که قبلا ایمان نیاورده یا در حال ایمانش کار خیری انجام نداده است , سودی برای او نخواهدبخشید .

و لیست التوبه للذین یعملون السیئات حتی اذا حضر احدهم الموت قال انی تبت الان ( نساء / ۱۸ ) توبه برای کسانی نیست که کارهای بد را انجام می دهند تاهنگامی که مرگ یکی از ایشان فرا رسد گوید :

اکنون توبه کردم و از قول فرعون نقل می کند که هنگامی که مشرف به غرق شد , گفت : آمـنـت انـه لااله الا الذی آمنت به بنو اسرائیل و انا من المسلمین ( یونس / ۹۰ ) ایمان آوردم به اینکه خدایی نیست به جز همان خدایی که بنی اسرائیل به او ایمان آورده اند , و من از اهل اسلامم . و در پاسخ وی می فرماید : الان و قد عصیت قبل و کنت من المفسدین ( یونس / ۹۱ ) آیا اکنون در حالی که قبلا عصیان کرده و ازمفسدان بوده ای ؟

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.