معمولا می گویند برای فرج آقا امام زمان ( عج) دعا کنید چطور دعا کنیم که با عقیده کامل و خالصانه باشدچطور از ته دل دوست داشته باشیم که آقا امام زمان (علیه السلام ) ظهور کند ؟

0 10

کسی که در انتظار ظهور حضرت ولی عصر( عجل الله تعالی فرج الشریف) به سر میبرد بالاترین آرزویش در زندگی فرج و گشایش آن امام منتظر است و بیشترین چیزی که او را ناراحت می کند ،سختیهای و ناراحتیهایی است که درزمان غیبت به امام زمانش می رسد.
بنابراین وظیفه خود می داند که برای رفع غم و قصه ها و سختیها و بلایای آن حضرت تلاش نماید و برای این منظور،هرکاری که از دستش بر می آید نسبت به انجام آن کوتاهی نمیکند.
پس ما در دعای خود،برای تعجیل فرج نباید فقط راحتی و گشایش خود را مد نظر داشته باشیم و در واقع برای خود دعا کنیم بلکه، قصد ما باید خواستن فرج خود امام زمان(علیه السلام )که البته با فرج او برای همه مؤمنان نیز گشایش حاصل خواهد شد. اما مهمترین فایده دعا در تعجیل برای دعا کننده این است که اگر از روی اعتقاد که به امامت ایشان باشد او را از تباهی دینش در زمان غیبت حفظ می کند .
اینکه« دور کن» اعتقاد به امامت و دعا برای تعجیل مرهون توفیق الهی است و این نشان می دهد که اگر خداوند بخواهد کسی را در زمان غیبت ازخطر بی دینی حفظ کند او را موفق به دعا برای تعجیل فرج امام عصر می کند و کسانی که مشمول این لطف و عنایت الهی قرار نگیرند می لغزند و ازصراط مستقیم دور می افتند.
پس باید از خداوند طلب هدایت و توفیق کرد و نباید بر خود اعتماد نمود زیرا؛ اگر خدا انسان را به حال خودش رها کند همین تنها وسیله نجات را هم از دست می دهد .
با دوری معاصی و کسب فضائل اخلاقی و ترک صفات رذیله ( واجبات را خوب انجام دادن) انشاء الله خداوند توفیق دعا با اخلاص را نصیبمان می کند و اینکه هر کاری از دستمان بر می آید کوتاهی نکنیم، نسبت به مفاسد سکوت نکنیم هر وقت ازلحاظ روحی آرامش بیشتری داریم و حال معنوی به ما دست داد دعا کنیم و اینکه تکرار در دعا کنیم ،خداوند یاری کننده خود را یاری می کند در قرآن کریم می خوانیم «اگر خدا را یاری کنید او شما را یاری می کند و شما را ثابت قدم می دارد و خدا قطعا یاری کننده خود را یاری می کند .»
دعا در حقیقت وسیله تقرب بندگان است و امام واسطه فیض بین بندگان و خدا هستند و دو نکته در دعا دقت شود .
۱-از دعاهای وارده مثل دعای عهد کتاب مفاتیح استفاده شود .
۲- دعا برای حضرت ضمن اینکه اظهار محبت وادب است .
منابع :
۱-سیمای آفتاب ، دکتر حبیب الله طاهری
۲- شناخت امام عصر، محمد جواد مولوی نیا
۳- معرفت امام عصر ( ع)، محمد بنی هاشمی

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.