لطفا وظایف ما جوانان را در زمان انتظار بیان فرمایید ؟ با توجه به شبهات و کجرویهای موجود.

0 3

– «یمان تمّار» می گوید : نزد امام صادق « علیه السلام » نشسته بودیم که به ما فرمود ،صاحب الامرغیبتی خواهد داشت که اگر کسی بخواهد در آن دوره دیندار بماند سخت در مشقت و در معرض مشکلات است و سپس فرمود : صاحب الامر غیبتی دارد و بنده خدا برای حفظ دینش باید تقوی الهی را پیشه کند و دو دستی به دین بچسبد.
۲- «یونس بن یعقوب » از معتمدانش از امام صادق«علیه السلام » نقل می کند و فرمود؛ درچه حالی به سر خواهید برد در روزگاری که امامتان را نشناسید ؟ به آن حضرت عرض شد اگر چنین شد چه باید کرد ؟ فرمود : از دستورات امام سابق پیروی کنید تا وقتی خداوند او را ظاهر کند.
۳- «عبد الله سنان» از امام صادق نقل می کند که ، امام صادق «علیه السلام » فرمود : شبهه ای دامنتان را خواهد گرفت و به حیرتی دچار خواهید شد .نشانه هدایت و امام وراهبرتان دیده نخواهد شد و در آن هنگام بر کسی که مانند غریق نا امید از همه جا، دست دعا به درگاه پروردگار بردارد کسی دیگری نجات نخواهد یافت عرض کردم دعا غریق چگونه است ؟ فرمود؛ غریق می گوید ؛{ یا الله یا رحمن یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک}
۴- « یونس بن عبد الرحمن» می گوید : حضرت موسی بن جعفر«علیه السلام » فرمود؛ خوشا بحال آن عده از شیعیان ما که در دوره غیبت قائم ما، به محبت ما چنگ انداخته و بر ولایت ما و بیزاری از دشمنانمان استوارند , آنها از ما هستند و ما از آنها هستیم آنها به امامت ما خشنودند و ما از شیعه بودن آنها خشنودیم خوشا به حال آنها و بهشت گوارایشان باد ،به خدا قسم اینان در روز قیامت هم درجه ما هستند.
۵- « عبد العظیم حسنی» می گوید : امام جواد«علیه السلام » فرمود؛ قائم ما همان مهدی«عج» است که باید در دوره غیبت انتظارش را کشید و پس از ظهور از او اطاعت کرد و سپس فرمود ؛ برترین اعمال شیعه ما انتظار فرج است .
۶- ابو خالد کابلی نقل کرده است : برترین مردم، مردم دوره غیبت که به امامت امام غایب معتقد و منتظر ظهور آن حضرت هستند. زیرا؛خدای تعالی به ایشان عقل و معرفتی داده است که ،برای آنها غیبت مثل مشاهده است و خداوند آنها را مثل کسانی که در کنار رسو ل الله «صلی الله علیه واله » شمشیر زده اند قرار داده است .آنها جداً دینداران ناب و پیروان راستین ما در آشکار و نهان ،خواننده به دین خدا هستند و فرمود :انتظار فرج بزرگترین فرج است.
۸- زراره از امام صادق« علیه السلام » نقل می کند: « گفتم فدایت شوم اگر من آن دوره غیبت را درک کردم چه بکنم فرمود؛ ای زراره اگر آن دوره را درک کردی همیشه این دعا و در خواست را داشته باش.
خدایا خودت را به من بشناسان اگر خودت را به من نشناسانی پیامبرت را نخواهم شناخت ؛ خدایا رسولت را به من بشناسان که اگر او را به من نشناسانی حجت و ولیت را نخواهم شناخت . خدایا حجتت را به من بشناسان اگر حجتت را به من نشناسانی در دینم به گمراهی خواهم افتاد.
ایمان و عمل صالح ملاک منتظر واقعی است و هر کس به چیز ی امید دارد،باید طبق آن عمل کند.{ یا ایها الذین آمنوا اصبروا وصابرو و رابطوو اتقوا الله لعلکم تفلحون}
«ای اهل ایمان در کار دین صبور باشید و همدیگر را به صبر و مقاومت سفارش کنید و مهیا و مراقب کار دشمن بوده و خدا تر س باشید تا رستگار شوید» ( آل عمران ،آیه ۲۰۰ )
منابع :
۱-قرآن کریم سوره مبارکه آل عمران , آیه ۲۰۰
۲-سیمای مصلح جهان , مراد فیض
۳-پیوند معنوی با ساحت قدس مهدی«عج» , علی اکبر همدانی
۴-کتاب خورشید مغرب , جناب آقای محمد رضا حکیمی در ابعاد مختلف گوناگون وظیفه منتظر را بیان کرده است .

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.