ظاهرا روایت است که هر موقع حضرت مهدی «عج» ۳۱۳ نفر یار و همراه داشته باشند ظهور خواهند کرد. حال سوالی که برای من ایجاد شده است که در این دنیای به این بزرگی و این همه مدعی واقعا ۳۱۳ نفر پیدا نمی شوند، که امام را یاری کنند و یا به عبارتی این مقدار مسلمان واقعی یافت نمی شود ؟

0 8

ج۱- اولا : با توجه به اینکه ما بشر هستیم و با منبع وحی در ارتباط نیستیم، چنین امکانی وجود ندارد ،که بدانیم یاران حضرت مهدی ۳۱۳ نفر منتظر واقعی هست و کامل شده و یا هنوز کامل نشده.
ثانیا : و اینکه یاران حضرت مهدی ،بنابر فرض ،کامل شده باشند. هر قیام و هر نهضتی که بخواهد دوام داشته باشد. باید پشتوانه مردمی محکم باشد،این مردم خودشان هستند که با یاری و پشتیبانی حکومتی را بر سر کار می آورند و چون خود مردم خواهان و خواستار انقلاب هستند در نگه داشتن آن حکومت از هیچ کاری دریغ نمی کنند،حتی از خون خود می گذرند .
ظهور حضرت مهدی«عج» هم وقت آن تعیین نشده مانند قیامت که وقت آن معلوم نیست. مثال همانگونه که مردم رژیم شاهنشاهی را با کمک رهبری توانا واژگون کردند، و رژیم جمهوری اسلامی را روی کار آوردند .اولا ؛چون مردم از رژیم پهلوی خسته شده بودند ، و دیگر اینکه خودشان خواستار شده بودند که رژیم شاهنشاهی از بین برود و نظام جمهوری اسلامی روی کار آید.
منابع :
۳-شناخت امام عصر , محمد جواد موسوی نیا
۴- سیمای آفتاب , دکتر حبیب الله طاهری

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.