چگونه می توانیم در خصوص تربیت فرزندانمان ادای تکلیف نمائیم ؟

0 22

سؤال از معصوم شد که زمان تربیت فرزند چه زمانی است؟ فرمودند: ۲ سال قبل از تولد فرزند یعنی اینکه انسان اول باید خود را وارسته کند و شایستگی یک نسل را در خود ایجاد کند( لذا باید به خودسازی بپردازیم) سپس این که تربیت حداقل دو رکن دارد رکنی از جانب پدر و رکنی از جانب مادر پس بر هرکدام است که شریکی برای خود انتخاب کنند که لیاقت رکن بودن برای تربیت را داشته باشد.
پس از آن قبل از بدنیا آمدن فرزند یک سری وظایف است که پدر و مادر باید انجام دهند من جمله تهیه رزق حلال و انجام واجبات و ترک محرمات عدم اضطرابهای غیر خدایی و افکار مغشوش و ایجاد آرامش کامل و هدفمندی در باب مسئله تربیت و در دوران بارداری که نکات برجسته ای لازم است برای یادگیری و پس از آن در طی دوران مختلف کودک که هفتاد من کاغذ است برای نگارش که هرکدام از این مراحل مستلزم قرائت کتب عدیده ای است. تنها سفارش کوتاه و مفیدی که دارم این است که طبق نفس آیه:
«لقد کان لکم فی رسول اسوه حسنه» که خداوند پیامبر را برای ما به مانند یک الگو مطرح کرده است. لذا بررسی حالات حضرت و اهل بیت عصمت و طهارت در تربیت اولادشان و نمونه برداری از آنها در فکر و عقیده در عمل و رفتار و انجام صحیح این رفتارها قطعا ما را به نتیجه ای مشابه آنها می رساند.

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.