چرا با این که حکومت اسلامی است در جامعه فساد زیاد است با وجود آن که شما به خودتان خیلی مغرور هستید؟

0 15

ما دقیقاً متوجه نشدیم که چه رابطه ای است بین غرور خطیب و فساد اجتماعی وجود دارد. اما نکته ای عرض می کنم تلاش در راه برقراری صلح و رفع فساد شخصی و تبعیض اجتماعی و بیان مواعظ الهی از بزرگترین تکالیف الهی است و شما هم به عنوان یک انسان مسلمان علاقمند به فضیلتها باید تلاش کنید و این وظیفه همگانی است در همه زمانها و از همه افراد و اقشار جامعه نسبت به توان و اقتضای فردی، اصولاً جامعه مثل یک ماشین است که برای حرکت صحیح آن باید تمام اجزاء کوچک و بزرگ از مهره چرخ گرفته تا جعبه دنده باید سالم باشد، وقتی یک جامعه صالح و پاکیزه می شود که همه افراد آن از من و شما که یک فرد عادی جامعه هستیم تا بالاترین سطح مدیران و کارگزاران صالح باشند آیا شخص حضرتعالی که انشاءالله شخصی عدالت خواه و مؤمنی هستید اگر همسایه شما و یا یکی از رفقای شما بد باشد، که خود یک نوع فساد اجتماعی و فردی است اگر در رفع بدی او کوتاهی کنید و حداقل تذکر ندهید مسئولیت ندارید؟ که حتما دارید. برادر عزیز به تصریح قرآن از اول خلقت هابیل و قابیل که کوچکترین خانواده جهان بودند فساد هم شکل گرفت و تا الآن هم که هنوز موجود است و در آینده هم خواهد بود اما رسالت من و شما و تمام بشر رها کردن خود در جامعه نیست وظیفه همگانی است که با تمام قدرت و توان در رفع مشکلات آن کوشا باشیم و حتی ممکن است به تماماً نتوانیم مگر در زمان انبیاء دیگر مثل عیسی و ابراهیم(ع) فساد نبود، مگر زمان پیامبر اکرم(ص) و امامان معصوم مشکلات و فساد نبود، حتما تاریخ را مطالعه کنید. لکن وظیفه ما رها کردن نیست.
آب دریا را اگر نتوان کشید هم به قدر تشنگی باید چشید
ثانیاً: شما چشم بر خوبیها نبندید همیشه انصاف داشته باشیم و خوبیها و بدیها را کنار هم بگذاریم مگر شما در بین دوستانتان و در خانواده و در برادر و خواهر خودتان و در محل کار یا تحصیل همه چیز را صد درصد صالح و بی اشکال می دانید و اگر اشکال دارد باید به طور کلی به آنها بد بین باشی و فقط خارها را ببینید.
ثالثاً: هرچیزی را به ضدخود آن چیز بشناس آیا واقعا در حکومت وابسته شاه که اگر یک آمریکایی با ناموس ملت تجاوز می کرد و یا در خیابان تصادف می کرد حق محاکمه او را در ایران نداشتید آیا ذلت از این بالاتر و با حضور چندین هزار مستشار اجنبی آیا نباید به روح امام و شهداء بخاطر این عزتی که به ما دادند و اینکه لباس ذلت و بردگی آمریکا را از تن ما بیرون آوردند درود بفرستیم و هزاران نکته مثبت دیگر که مجال بیان نیست و گفتگو کنیم.
حتی جرأت تعمیر یک هواپیما را نداشتیم از کوچکترین وسایل تا بزرگترین آنها با آختیار آنها وارد می شد. وابستگی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی محض. به بیگانگان بودیم. مگر در طول سالهای حکومت طاغوت چقدر فضائل مادی و معنوی وجود داشت در طول ۲۵ سال انقلاب ۸ سال جنگ تمام عیار آیا قابل مقایسه است با صدها سال حکومت بیگانگان و البته صد البته که هنوز مشکلات و فساد وجود دارد و فاصله با مدینه فاضله زیاد است که انشاءالله به یاری خداوند و تلاش و مجاهدت علمی و عملی انسانها دلسوز و میهن دوست و آزاده در تمام اقشار به پیش خواهیم رفت.
رابعاً برادر عزیز: مگر مسئولین و مدیران جامعه را واعظان و خطیبان و یا روحانیون تعیین می کنند، که البته در میان مدیران کشور همه گونه افراد خوب و بد هستند کما اینکه دوران حکومت پیامبر و علی(ع) هم انسانها و افراد نالایق بودند که در نهج البلاغه آنها را توبیخ کرده است. اگر مایل باشید حضوری خدمتتان برسیم به آدرس ذکر شده تشریف بیاورید تا از نزدیک با شما گفتگو نماییم .

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.