مگر عمر دست خدا نیست که امام زمان (عج) بخاطر حفاظت از جانشان غایب است؟

0 38

بدون شک عمر و جان تمام انسان­ها و موجودات، در دست خداست، ولی این به آن معنی نیست که اعمال انسان­ها توسط معجزه کنترل شود، بلکه سنت الهی بر جریان امور از طریق اسباب معمول آن، می­باشد و از جمله اسباب جهان و در کنار دیگر عوامل، اراده جمعی و فردی انسان­ها است.

در واقع هیچ چیز از قضا و قدر و قدرت الهی بیرون نیست، ولی باید معنی قضا و قدر الهی را آن چنان که هست فهمید تا از آن انتظار جبر و یا تفویض را نداشته باشیم.

وجود شناخته شده امام زمان (عج) در جامعه،­ در حالی که مردم حاضر به پیروی از او و یاری او در برابر ظالمان نیستند، در نهایت منجر به شهادت امام (عج) خواهد شد، همان گونه که در دیگر معصومین (ع) نیز چنین شد.

امام عصر (عج) سمبل یک مکتب و ذخیره الهی برای بشریت می باشد و علت عمده غیبت امام عصر (عج) عدم آمادگی حقیقی پذیرش و پیروی از حق در عموم انسان­ها و مأیوس نشدن از غیر خدا و در حقیقت، فراهم نبودن شرایط انقلاب فراگیر و تشکیل حکومت حق جهانی است، که این شرایط را باید جامعه انسانی به دست آورد و از جمله عوارض عدم آمادگی مردم، همان طور که بیان شد، شهادت آن حضرت خواهد بود و شهادت امام زمان (عج) به معنای از دست دادن رابطه بین خدا و خلق او و از میان رفتن انسان کامل و آخرین ذخیره خداوندی است و این خسارتی غیر قابل جبران می باشد.

منبع: حوزه نت

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.