آیا برای تجرد روح اجازه داریم ذکر یونسیه را بگوییم؟

0 690

آیا ذکر یونسیه را برای تجرد روح اجازه داریم بگوییم؟

در باره فضیلت دعا و اذکار روایات زیادی است که می تواند کار گشا باشد، این ذکر شریف هم از آن نمونه است ومی تواند به شما برای رسیدن به خواسته خود کمک نماید.

ذکر شریف یونسیه: «لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین»[۱] دارای اجزایی است که مجموعه ای از ذکرها را در خود جای داده است و هر یک از آنها جداگانه و مستقل دارای اثر و ثوابی مخصوص می باشد و آنها عبارتند از:

۱ یاد توحید «لا اله الا انت».

۲.تسبیح خداوند «سبحانک».

۳ توبه و اقرار به گناهان «انی کنت من الظالمین».

۴ ابراز نیاز، دعا و درخواست کمک و نجات از خداوند.[۲]

شما به دنبال این مطالب هستید:

ذکر یونسیه یکی از ذکرهای رایج بین اهل معرفت و از عوامل مؤثر در پیشرفت و ترقی انسان است، که حضرت یونس در دل ماهی با تکرار آن موجب نجات خویش را فراهم کرد.

حیدر آقی معجزه تهرانی: یکی از شاگردان آخوند جناب شیخ علی زاهد را مکرر زیارت کردم روزی از یشان سؤال شد که استاد شما جناب آخوند ملاحسینقلی همدانی شاگردان خود را به چه چیز تربیت می کرد فرمود به ذکر موت و به بعضی از ارادتمندان خود فرموده بود چنانچه شخصی یک سال شبها در سجده چهار صد بار بگوید: «لا إله إلاّ أنت سبحانک إنی کنت من الظالمین» از عالم طبیعت خارج می شود

عارف و عالم بزرگوار حاج میرزا جواد تبریزی (ره) در دستورالعملی جامع به محقق کم نظیر شیخ محمد حسین اصفهانی معروف به کمپانی می فرمید: مرحوم مغفور (استاد اکبر سلوک و عرفان ملاحسینقلی همدانی) می فرمودند که: «در سجده ذکر یونسیه و مداومت آن در شبانه روز ترک نشود. هرچه زیادتر، اثرش زیادتر. اَقَلِّ اَقَلِّ آن چهارصد مرتبه است. خیلی اثرها دیدم» بنده خود هم تجربه کردم و چند نفر هم مدعی تجربه اند.[۳]

 

[۱] انبیاء/آیه/۸۸

[۲] بشارت :: مهر و آبان ۱۳۷۸، شماره ۱۳

[۳] بشارت :: بهمن و اسفند ۱۳۷۷، شماره ۹

منبع: حوزه نت

معنای روح

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.