آیا دین زرتشت دین الهی است ؟

0 65

لطفاً در مورد دوگانگی های موجود کمکم کنید . چند سوال دارم . آیا دین زرتشت دین الهی است ؟ آیا بهتر نیست گاتها که سروده خود زرتشت است را ملاک قضاوت قرار دهیم تا اوستا که بعد از او وارد شده است ؟

 

پاسخ

درباره اینکه دین زرتشت آیا دینی الهی بوده یا نه می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید که با استنادات مناسب اثبات می نماید که دین زرتشت با توجه به آموزه های گات ها یک دین آسمانی است .

آیین زرتشت و دین الاهی

درباره توجه به گات ها و یا اوستا باید به یک نکته کلی اشاره کرد که آنچه برای ما ارزشمند است و باید به آن به عنوان آموزه ای حقیقی نگاه کنیم حق بودن مطالبی است که در قالب های مختلف و با انتساب به افراد گوناگون به دست ما می رسد. در همین راستا گات ها با توجه به در برداشتن آموزه های یکتا پرستی و توحیدی می توانند مویدی برای صحت انتساب آن به یک پیامبر الهی باشند اما اوستایی که هم اکنون در دست مااست به دلیل در برداشتن آموزه های چند خدایی که هیچ گاه مورد تاکید و سفارش پیامبران الهی نبوده است نمی تواند به زرتشت به عنوان یک پیامبر  الهی منسوب گردد. بنابر باز کاوی های تاریخی اوستایی که هم اکنون موجود است دستخوش تحریف و تغییر واقع شده است و نمی توان به آن به عنوان یک کتاب آسمانی نگریست.ضمنا باید به آیه قرآن کریم اشاره کرد که مجوس در عرض سایر ادیان قرار گرفته و به صراحت اهل کتاب خوانده شده اند و این می تواند نشانه ای بر آسمانی بودن این دین باشد هرچند که کتاب آن همانند سایر کتاب های آسمانی مورد تحریف واقع شده است .(البته کتب آسمانی از ابتدا تحریف شده نبوده و شامل آموزه های راستین الهی مورد نیاز زمان خود بوده اند.)

منبع: حوزه نت

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.