احکام نماز و روزه مسافرچیست؟

0 74

با سلام خدمت مرجع محترم.
ببخشید دو سؤال برای ما پیش آمد:
۱- مسافری در کرج قصد ۱۰ روزه نموده و هر روز صبح برای کار به تهران میرود و غروب برمیگرددوضعیت نماز و روزه او در کرج و تهران چگونه است؟

۲- شخصی در تهران منزلی اجاره نموده و برای کار هر روز به کرج میرود و غروب برمیگردد. وضعیت نماز و روزه او در تهران و کرج چگونه است؟

 

پاسخ: 

پرسش: احکام شرعی شرح : با سلام خدمت مرجع محترم. ببخشید دو سؤال برای ما پیش آمد: ۱- مسافری در کرج قصد ۱۰ روزه نموده و هر روز صبح برای کار به تهران میرود و غروب برمی گردد وضعیت نماز و روزه او در کرج و تهران چگونه است؟ پاسخ: با عرض سلام و تشکر از ارتباط تان با این مرکز مسافری که هر روز بین تهران و کرج رفت و آمد دارد قصد اقامه او در کرج صحیح نیست. و نمازش در تهران و کرج شکسته است.(۱) پی نوشت: ۱. آیت الله وحید خراسانی توضیح السمائل م ۱۲۸۱. پرسش: شخصی در تهران منزلی اجاره نموده و برای کار هر روز به کرج می رود و غروب برمی گردد. وضعیت نماز و روزه او در تهران و کرج چگونه است؟ با تشکر ۱۴/۱۲/۸۹ پاسخ: اگر دست کم یک سال هر روز بین تهران و کرج رفت و آمد دارد در دوماه اول بنابر احتیاط نماز را هم شکسته و هم تمام بخواند و روزه را بگیرد و قضا کند و بعد از دوماه نماز را در هردو شهر تمام بخواند و روزه را هم بگیرد.(۱) پی نوشت: ۱. استفتای موجود در مرکز ملی.

منبع: پرسمان قرآن

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.