صیغه شدن زن شوهردار جایز است یا خیر؟

آیا زن شوهر دار میتواند صیغه محرمیت بخواند؟حکم صیغه زن شوهر دار چیست؟

ازدواج زن شوهردار
0 4,408
اگر شوهر زن نتواند نیاز جنسی همسر خود را برطرف کند آیا این زن می تواند با مرد دیگری عقد موقت و صیغه بخواند یا سخن بگوید و…؟

ازدواج موقت و صیغه در صورتی جایز است که پس از طلاق ونگه داشتن عده باشد.

  1.  سخن گفتن این خانم با مردان بیگانه نه تنها باعث رفع نیاز جنسی اش نمی شود بلکه آنرا تشدید می کند و ممکن است موجب رفتارهای غیر منطقی و غیر عاقلانه گردد . این زن اگر می تواند باید خود را کنترل کند وگرنه باید از شوهرش جدا شده و با رعایت شرایط شرعی ازدواج مجدد نماید .
  2. مورد اتفاق فقهاست ازدواج زن شوهر دار زناست و فتوایی مبنی بر اجازه ازدواج برای زن شوهر دار سراغ نداریم.
نکات:
  1. با توجه به پاسخ‌های بالا باید بگوییم که وقتی مردی با خانم عقد و صیغه بسته اند یعنی تعهد بسته اند که در زندگی در کنار هم باشند و به هم دیگر خیانت نکنندو خارج از شرع ارتباطی نداشته باشند. اگر به هر دلیلی این امور رعایت نشود غیر از این که خارج از حدود الهی رفته اند بر تعهد خود با همسر هم پایبند نبوده اند.
  2. وقتی زنی به دلیل مشکلات زناشویی شوهر ارضا نمی شود باید بررسی کند ببیند مشکل از کدام نوع است آیا با درمان های روان شناختی و دارویی قابل رفع هستند یا درمان ندارد.
    ۱- اگر از نوع اول بود باید مرد را تشویق کند تا پیگیر درمان باشد و اگر مرد حیایی دارد آگاه شود که حیای او بی جا است. برخی خجالت می کشند از متخصص کمک بگیرند این به دلیل آن است که گمان می کنند آنها تنها این مشکل را دارند و یا پزشک او را مسخره می کند و یا بیماریش را غیر عادی تلقی می کند در حالی که مشاور و پزشک برایش این مسائل عادی است.
  3. اگر از نوع دوم است. زن اگر مردش را دوست دارد و از سویی هم می تواند خودش را کنترل کند و به گناه نیفتد این کار به عهده او گذاشته شده که خودش تصمیم بگیرد ولی اگر نمی تواند خود را از گناه حفظ کند در واقع وفای به شوهر و خدا را نگه نداشته است. بنابراین این خانم در این جا باید از شوهر جدا شود و با نگه داشتن عده به ازدواج و صیغه دیگری درآید. این آزادی انتخاب را خدا به زن داده و به او تکلیف نکرده که باید به هر جان کندنی است هم با شوهرت باشی و هم خودت را از گناه حفظ کنی.
    پس اگر امر دائر مدار گناه و جدایی شود، جدایی مقدم است.

در هر صورت زنا از گناهان بزرگ است و زن و مرد حق ندارن به هر دلیلی این عمل را انجام دهند و با هیچ گونه عقدی هم خانمی که همسر دارد نمی تواند با مرد دیگری محرم شود.

۱. مستفاد از تحریرالوسیله ،ج۲،کتاب النکاح.

 

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.