چرا برخی مواقع با اینکه سعی میکنیم انسان خوبی باشیم ولی خدا حاجات ما را برآورده نمیکند ؟

0 59

من یک ساله که خیلی احساس تنهایی می کنم و تصمیم گرفتم که با خوندن قرآن و دعا به خدا نزدیکتر بشم و از تنهایی در بیام اما الان ۲ هفته است که دعا نمی خونم یه جورایی نا امیدم می دونم نا امیدی کفر اما چکار کنم ؟چرا خدا حاجتم رو نمی ده ؟ من که سعی می کنم بنده خوبی باشم.میشه کمکم کنین تا دیگه تنها نباشم

خواهر گرامی شما در سوالتان اشاره ای به این نکته نکردید که چرا احساس تنهایی می کنید؟ آیا در این یک سال اتفاق خاصی برایتان پیش آمده که باعث شدن مثلا روابط شما با دوستان یا خانواده کمرنگ شود و یا نه اتفاق خاصی پیش نیامده است؟
به نظر می رسد این احساس تنهایی و دلتنگی شما ناشی از این باشد که شما در شرایط سنی و روحی ای قرار دارید که دیگه در جمع دوستان و خانواده بودن شما را اقناع نمی کند و احساس می کنید به محبت دیگری نیاز دارید و وقتی اونو پیدا نمی کنید دلتنگی و احساس تنهایی به سراغ شما می آید.
شما چون خوشبختانه معتقد و مذهبی هستید تصمیم می گیرید که با دعا و قرآن خواندن و توسل به خداوند ، از خداوند بخواهید که این نیاز شما پاسخ داده شود و چون دعاهایتان مستجاب نشده ناامید شدید و دیگه قرآن و دعا را کنار گذاشتید پس این احساس تنهایی در شما بیشتر از قبل شده است.

پرسش: فکر می کنم همین باشه اما از زمانی که درسم تموم شد این احساس تنهام نذاشته یه جورایی منو تنهایی تنها نذاشت .

پاسخ :تا زمانی که درس می خواندید و فکر و ذهنتان مشغول بود احساس تنهایی نمی کردید اما وقتی درستان تمام شده (احتمالا هم شاغل نیستید) احساس تنهایی و خلا می کنید و این کاملا طبیعی به نظر می رسد.
اما راه حلی که به شما پیشنهاد می شود:

الف ) در اولین فرصتی که شرایط ازدواج موفق و مناسب برای شما فراهم شد حتما ازدواج کنید و آن را موکول به آینده نکنید. بهانه گیری و ایراد تراشی ها را کم کنید تا بسیاری از مشکلاتتان از جمله تنهایتان حل شود.

ب ) اما اگر شرایط ازدواج برای شما فراهم نمی باشد باید بدانید که

۱- خداوند وعده داده است :و آنها که وسیله ازدواج ندارند باید عفت پیشه کنند تا خداوند آنان را به فضلش بینیاز سازد .﴿نور/۳۳﴾

۲- دوستی با خدا : وقتی ما به سمت خدا برویم و با خدا باشیم همه چیز داریم و آدمی که همه چیز داره ، هیچ وقت احساس تنهایی نمی کنه.وقتی خدا را صدا می کنیم چنان آرامش در دل ایجاد می شه که هرگونه تشویش و دلتنگی را از انسان دور می کنه.
افراد زیادی هستند که ازدواج کردند و دارای فرزند هستند اما باز از تنهایی رنج می برند پس معلوم میشه هیچ تضمینی نیست که با ازدواج دیگه احساس تنهایی نکنیم . تنها راهی که صد در صد تضمین شده است و می تونه جلوی تنهایی را بگیره اینه که با خدا دوست بشیم .( دقت کنید دوست بشیم نه این که معامله کنیم . دعا کنیم ، قرآن و نماز بخوانیم تا خدا حاجت هامون را بده !!!)

۳- اجتناب از بیکاری و داشتن یک برنامه ریزی مناسب برای پر کردن اوقات فراغت مانند ادامه تحصیل ، داشتن شغل مناسب، شرکت در فعالیت های اجتماعی ، کاس های هنری و ورزشی ، سیر مطالعاتی و ..
در این صورت هم با افرادی آشنا می شوید که از بین آن ها می توانید دوستان مناسبی اختیار کنید ، هم اوقاتتان به بطالت نمی گذارد و در نتیجه احساس تنهایی نخواهید کرد.

۴- مطالعه بیشتر در فلسفه آفرینش انسان و اینکه او تنها مخلوقی است که روح خدائی در او دمیده شده است، اگر این مطالعات عمیق تر شود به خوبی خواهید فهمید که انسان جز با یاد او دلش آرام نمیگیرد، همچنین مطالعه بیشتر در اوصاف خداوند و اینکه او از رگ گردن به ما نزدیک تر است، او مهربان و حکیم است، او دعوت کرده و شما موفق به دعا شدید اما اشتباه نکنید استجابت دعا لزوما به معنای برآورده شدن حاجات نیست، بلکه دعا یه معنا مناجات و درددل است، همین روش را ادامه دهید، به وسوسه شیطان توجه نکنید او میخواهد ما را از خدا دور کند لذا به فکر ما می اندازد چون حاجت نگرفتی پس خدا به تو توجه ندارد، توصیه می شود کتاب های اعتقادی را بیشتر مطالعه کنید.

منبع : پرسمان قرآن

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.